۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
کد خبر: . ۱۶۸٬۳۲۹
لزوم ممنوعیت احداث فرودگاه جدید در کشور

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از دولت و مجلس خواست در برنامه هفتم توسعه و یک دوره پنج ساله احداث فرودگاه جدید را ممنوع کنند.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش بازار به نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، ابراهیم مرادی گفت: برخی مطالبات اجتماعی و در کنار آن مطالبات و پیگیری‌های سیاسی سبب شده تا شاهد احداث برخی فرودگاه‌ها بدون توجیه اقتصادی در کشور باشیم.

مرادی افزود: موضوع ساخت فرودگاه‌های غیر اقتصادی کشور فقط متعلق به سال‌های اخیر نیست بلکه در دهه‌های مختلف و پیش از انقلاب نیز اینگونه اقداماتی بوده و فرودگاه رامسر نیز به همین شیوه ساخته شده است.

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: امروز لازم است تا نمایندگان مجلس هرگونه فرودگاه جدید را ممنوع کرده و بودجه و اعتبارات موجود را بر اساس ماده ۵۳ قانون احکام دایمی کشور صرف توسعه زیرساخت و بهبود کیفیت فرودگاه‌های موجود و بروز رسانی زیرساخت‌های هوانوردی مورد نیاز صنعت کنیم.

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه درخصوص یکپارچه سازی مدیریت فرودگاه‌های کشور گفت: در تمام دنیا فرودگاه‌هایی با اهداف نظامی، نفتی و ... فعال هستند که همگی جزو فرودگاه‌های اختصاصی بوده و قرار نیست از آن‌ها درآمدی کسب شود و هم سو با خدمات عمومی قرار گیرند و یا احداث این قبیل فرودگاه‌ها بار مالی مضاعف به دولت و بودجه عمومی کشور وارد آورد.

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
کد خبر: ۱۶۸٬۳۲۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =