۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
کد خبر: . ۸۱٬۲۸۲
افزایش ۴۰ درصدی صدور جوازهای تاسیس صنعتی در ۱۱ ماهه سال ۹۹

در ۱۱ ماهه سال ۹۹ به رغم همه تحریم‌های ظالمانه دشمنان و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، شاهد افزایش در صدور جواز تاسیس صنعتی( ۴۰ درصدی) و پروانه های بهره برداری (۷ درصدی) بوده ایم که نشانگر ثبات اقتصادی در کشور است.

به گزارش بازار به نقل از شاتا، در ۱۱ ماهه سال ۹۹، تعداد ۳۶ هزار و ۱۶۲ فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شد که با احتساب صدور ۲۵ هزار و ۸۳۰ جواز تاسیس در مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۳۸.۶ درصدی را در این حوزه داشته ایم.

همچنین تعداد پروانه های بهره برداری صادره ۶ هزار و ۴۹۱ فقره بود که با احتساب صدور ۶ هزار و ۶۸ فقره پروانه بهره‌برداری در مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۷ درصدی داشته است.

گفتنی است که اشتغال مجوزهای صنعتی صادر شده در ۱۱ ماه سال گذشته ۸۱۰ هزار و ۱۷۸ نفر و در ۱۱ ماهه سال ۹۸، ۵۷۶ هزار و ۲۶۴ نفر بود.
همچنین اشتغال پروانه های بهره برداری صادره در ۱۱ ماهه سال ۹۹، ۱۲۱ هزار و ۲۴۸ نفر و در ۱۱ ماهه سال قبل از آن ۸۵ هزار و ۷۱۹ نفر بوده است.

بدین ترتیب افزایش ۳۷.۶ درصدی اشتغال جوازهای تاسیس صادره و افزایش ۲۸ درصدی اشتغال پروانه های بهره برداری صادره را در ۱۱ ماهه سال ۹۹ داشته ایم.

شایان ذکر است که سرمایه گذاری مجوزهای صنعتی صادر شده نیز در بازه زمانی مشخص شده، افزایش ۷۲.۸ درصدی و سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری نیز افزایش ۲۳۵.۱ درصدی داشته است.

۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
کد خبر: ۸۱٬۲۸۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =