۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
کد خبر: . ۵۹٬۶۳۹
سازمان هواپیمایی کشوری تنها مرجع صدور مجوز فعالیت‌های هوانوردی است

سازمان هواپیمایی کشوری تا کنون برای هیچ شرکتی، پروانه بهره برداری ارائه خدمات تاکسی هوایی به شکل اخص صادر ننموده و مطالب مطرح شده در رسانه‌ها اشاره به فعالیت متعارف شرکت‌های هواپیمایی موجود دارد.

به گزارش بازار به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری به دنبال مطالب مطرح شده در رسانه ها در خصوص مجوزهای فعالیت ایرتاکسی به اطلاع میرساند:

سازمان هواپیمایی کشوری تا کنون برای هیچ شرکتی، پروانه بهره برداری  ارائه خدمات تاکسی هوایی به شکل اخص صادر ننموده و مطالب مطرح شده در رسانه‌ها اشاره به فعالیت متعارف شرکت‌های هواپیمایی موجود دارد.

گفتنی است تاکسی هوایی یک مدل کسب و کار و بازرگانی هوانوردی است که شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند با این الگو و در قالب فرآیندهای پیش بینی شده ذیل قانون هواپیمایی کشوری ودستورالعمل های تخصصی مربوطه، به جابجایی مسافر و بار بپردازند. مدل بازرگانی شرکت‌های هوایی به دو دسته برنامه‌ریزی شده و غیربرنامه‌ای تقسیم می‌شود. در مدل غیر برنامه‌ای، الگوی چارتری و الگوی سفر بر مبنای تقاضای مسافر وجود دارد که فعالیت ایر تاکسی در این حوزه، یعنی مدل غیربرنامه‌ای، مبتنی بر تقاضا است. از همین رو، شرکت‌های هواپیمایی دارای مجوز از سازمان در صورت داشتن مشتری و ناوگان متناسب با الگوی فعالیت ایرتاکسی(ناوگان با زیر ۱۹ صندلی) می‌توانند به شیوه غیربرنامه‌ای مبتنی بر تقاضا نیز به ارائه این خدمات بپردازند.

همچنین سازمان هواپیمایی کشوری به جهت تسهیل در راه اندازی و بهره برداری از هواپیماهای زیر ۱۹ نفر برای بخش خصوصی، اقدام به تشکیل کمیته هوانوردی عمومی نموده و با برگزاری جلسات مدون درحال تهیه شیوه نامه ها و زیرساختهای توسعه هوانوردی عمومی است. لیکن تاکنون تغییری در قوانین موضوعه قبل صورت نپذیرفته است و صرفا در دست تحقیق می باشد.

لازم به ذکر است سازمان هواپیمایی کشوری آماده است تا در صورت دریافت تقاضا از سمت سرمایه‌گذاران و فعالان این حوزه نسبت به بررسی شرایط و صدور مجوزهای مربوطه اقدام نماید.

۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
کد خبر: ۵۹٬۶۳۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =