۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۲
خدمات درمانی بیماران کلیوی تحت پوشش صندوق بیماری خاص قرار گرفت
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:

خدمات درمانی بیماران کلیوی تحت پوشش صندوق بیماری خاص قرار گرفت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از تحت پوشش قرار گرفتن خدمات درمانی مبتلایان به نارسایی مزمن کلیه در صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج خبر داد.

به گزارش بازار، محمد مهدی ناصحی افزود: جلسات همودیالیز، ست صافی و سوزن دیالیز، خدمات تعبیه راه عروقی رایگان، هزینه کاتتر های دائم و موقت و همچنین گرافتهای عروقی بصورت رایگان به بیماران کلیوی ارایه می شود.

وی اظهارداشت: محلول دیالیز و پودر بی کربنات سدیم، آزمایشات روتین بیماران دیالیزی اعم از آزمایشات ماهانه، سه ماهه، ۶ ماهه و سالانه نمونه دیگری از این خدمات را شامل می شد.

وی ادامه داد: همچنین داروهای اریتروپوئتین، ترکیبات آهن تزریقی، SEVELAMER، کاتتر گذاری دائمی دیالیز صفاقی، آموزش و مدیریت بیماران نیازمند دیالیز صفاقی به صورت ماهیانه، هزینه محلول های دیالیز صفاقی و عمل جراحی پیوند کلیه نیز از نمونه خدماتی است که به صورت رایگان از پیش از تاسیس صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج به بیماران دیالیزی ارائه می شد.

ناصحی تاکید کرد: علاوه بر حمایت های از پیش گفته شده با تشکیل صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج بیماران دارای هر یک از نشان های زیر می توانند از مزایای صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج بهره مند شوند.

وی افزود: هر یک از نشان ها عبارت است از نشان همودیالیز (دیالیز خونی) شامل: خدمات بستری، پرتوپزشکی، دارو و آزمایش، ویزیت و خدمات پزشکان و نشان دیالیز صفاقی شامل آزمایش، خدمات بستری، پرتوپزشکی، ویزیت و خدمات پزشکان است.

ناصحی درباره نشان کاندید جراحی پیوند کلیه گفت: آزمایش، پرتوپزشکی، ویزیت و خدمات پزشکان و نشان پس از جراحی پیوند کلیه شامل دارو، ویزیت، آزمایش و بیوپسی کلیه پیوندی است، نکته قابل توجه این است که بیماران کلیوی منتسب به نشان همودیالیز (دیالیزخونی)، دیالیز صفاقی، کاندید پیوند کلیه و پس از جراحی پیوند کلیه می توانند با رعایت ضوابطی از مساعدت های موردی تبصره ذیل ماده ۹ اساسنامه صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج با ارائه مدارک و مستندات به ادارات استانی پس از بررسی و طرح در کمیته های مربوطه بهره مند شوند.

کد خبر: ۲۶۱٬۵۵۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha