۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۱
شیوع مجدد کرونا در برخی کشورها از جمله فرانسه

شیوع مجدد کرونا در برخی کشورها از جمله فرانسه

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد شمار موارد جدید شناسایی شده ابتلا به کووید-۱۹ از ۱۰ ژوئیه تا ۶ اوت در جهان با یک میلیون و ۵۰۰ هزار مورد در مدت یک ماه، ۸۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش بازار، در اوج تابستان کووید در فرانسه و برخی کشورهای دیگر بار دیگر شیوع یافته است، هر چند که تاکنون شیوع بیماری ملایم بوده است، اما حفظ هوشیاری را ضروری می‌کند.

این در حالی است که از سرگیری همه گیری در آمریکا، انگلیس، هند و ژاپن نیز گزارش شده است.

بعد از گذشت بیش از سه سال از آغاز موج همه گیری که از ذهن اکثریت مردم خارج شده است، ویروس سارس-کوو-۲ اخیرا بازگشت خود را به برخی فرانسوی‌ها یادآوری کرده است. برخی شاخص‌های موجود چنین شیوعی را تایید می‌کند.

بر اساس داده‌های عمومی فرانسه، در مراکز اورژانس مراجعه افراد مظنون به ابتلا به کووید در هفته بین ۳۱ ژوئیه تا ۶ اوت ۳۱ درصد در مقایسه با پیش از آن افزایش یافته و به ۹۲۰ بیمار بالغ شده است.

دستگاه بهداشت عمومی فرانسه خاطر نشان کرد ارقام در سطح «ملایمی قرار دارد». موج‌های تابستان یا زمستان ۲۰۲۲ با مراجعه بیش از چهار هزار نفر به مراکز درمانی در هفته همراه بود.

به گفته دستگاه بهداشت عمومی فرانسه، در شبکه آژانس فوریت‌های پزشکی فرانسه «اقدامات پزشکی برای مظنونان به کووید-۱۹ در همه سنین در حال افزایش است» و در آغاز اوت به هزار و ۵۰۰ مورد رسیده است که افزایشی ۸۴ درصدی را در مدت یک هفته نشان می‌دهد.

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرد شمار موارد جدید شناسایی شده ابتلا به کووید-۱۹ از ۱۰ ژوئیه تا ۶ اوت در جهان با یک میلیون و ۵۰۰ هزار مورد در مدت یک ماه، ۸۰ درصد افزایش یافته است.

اگرچه از آغاز ماه مه سازمان جهانی بهداشت دیگر همه گیری را به منزله فوریت بهداشتی جهانی تلقی نمی‌کند، تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه خاطر نشان کرده بود «ویروس به گردش در کشورها و همین طور به کشتار و تغییر ادامه می‌دهد».

نسخه‌ای جی ۵ (EG.۵) ویروس که برخی دانشمندان به آن نام اریس داده اند، در حال حاضر به شدت تحت بررسی قرار دارد، زیرا ممکن است موجب خیزش بیماری شود. به گفته برخی کارشناسان، تجمعات تابستانی و کاهش ایمنی نیز ممکن است در این امر دخیل بوده باشد.

کد خبر: ۲۳۶٬۶۲۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha