۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
کد خبر: . ۱۶۸٬۶۷۲
توان تولید صنعت لوازم خانگی، بیش از نیاز کشور است

رئیس کمیسیون صنایع،معادن مجلس شورای اسلامی گفت:درتولیدبرخی صنایع مانندلوازم خانگی بیش ازنیازکشورقادربه تولید هستیم وباید راه ومسیررابرای تجارت خارجی صنایع بازکنیم وموانع دست وپا گیرراتسهیل نماییم.

بازار؛ گروه صنعت: براساس این گزارش به نقل از ایرنا، مصطفی طاهری در نشست مشترک فعالان اقتصادی استان کرمانشاه و اعضای کمیسیون صنایع و معادن دوره سیزدهم مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تدوین سند توسعه صنعتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست به عنوان مهم ترین راهبرد توسعه‌ای کشور در دست تهیه است.

وی با اشاره به نیاز کشور به تولید دانش بنیان و جلوگیری از خام فروشی، افزود: مجلس شورای اسلامی از تولیدکنندگان به ویژه حوزه دانش بنیان با توجه به راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت قوی مالی می‎‌کند و هیچ مشکلی مالی دراین باره وجود ندارد.

رئیس کمیسیون صنایع، معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تولید برخی صنایع مانند فولاد، لوازم خانگی، پتروشیمی و نساجی بیش از نیاز کشور قادر به تولید هستیم گفت: واقعا باید راه و مسیر را برای تجارت خارجی صنایع باز کنیم و موانع دست وپا گیر را تسهیل نماییم و در این خصوص مجلس با بخش خصوصی هم رای و پیگیر مساله است.

طاهری همچنین خواستار تشکیل کارگاه های ترویج دانش بنیان و حل مشکلات و مسائل شرکت های دانش بنیان آنها شد.

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
کد خبر: ۱۶۸٬۶۷۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =