۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
کد خبر: . ۱۳۸٬۳۰۱
تولید بیش از ۴۲ میلیون تن کنسانتره آهن در شرکت‌های بزرگ

میزان تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ طی ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۰، حدود ۳ درصد افزایش یافت و از ۴۲.۸ میلیون تن عبور کرد.

به گزارش بازار به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه ۱۴۰۰، حدود ۴۲ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۳۰ تن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۹، حدود ۴۱ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۸۰ تن بود.

از این میزان، شرکت‌های «گل گهر» ۱۳ میلیون و ۹۰۱ هزار و ۳۸۵ تن، «چادرملو» ۱۰ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۸۹۴ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۵۶۵ تن، «گهر زمین» ۳ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۶۱۷ تن، «مرکزی» ۳ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۵۸۴ تن، «توسعه فراگیر سناباد» ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۶۳۰ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۱۲ تن، «صبانور» یک میلیون و ۹۳ هزار و ۹۵۷ تن، «جلال آباد» ۳۲۵ هزار و ۶۲۶ تن و «صنایع معدنی فولاد سنگان» یک میلیون و ۱۵۴ هزار و ۵۶۰ تن، کنسانتره آهن تولید کردند.

طی ۱۰ ماهه امسال، شرکت‌های بزرگ ۱۳ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۶۲ تن کنسانتره به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۱۵ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۵۴۸ تن)، حدود ۱۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

میزان تولید کنسانتره آهن در دی ماه، ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۷۲۲ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۴ میلیون و ۹۸ هزار و ۹۴۲ تن)، نزدیک به ۲ درصد افزایش یافت.

افزایش ۶۸ درصدی تولید و ۳۵ درصدی ارسال دانه بندی

شرکت‌های بزرگ، از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه، یک میلیون و ۴۶۴ هزار و ۹۳۰ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۸۷۰ هزار و ۴۴۱ تن)، ۶۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. ارسال سنگ آهن دانه بندی نیز با ۳۵ درصد افزایش، از یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۵۵ تن ۱۰ ماهه سال ۹۹ به ۲ میلیون و ۱۳ هزار و ۵۴۷ تن ۱۰ ماهه امسال افزایش یافت.

۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
کد خبر: ۱۳۸٬۳۰۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =