۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
کد خبر: . ۹۹٬۴۶۹
پیگیری مجلس، دولت را وادار کرد در ماه های پایانی لایحه رتبه بندی معلمان را ارائه کند

قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان اشکال بار مالی داشته است و پس از رفع آن مسیر قانونی تصویب لایحه در مجلس طی می‌شود.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۷ تیرماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکر تعدادی از نمایندگان درباره وضعیت لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: هیأت رئیسه خلاف قانون عمل نکرده است، لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حال بررسی بود که سازمان برنامه و بودجه در نامه ای کتبی اعلام کرد که تأمین اعتبار لایحه دچار اشکال شده است از این رو باید اجازه دهیم بررسی قطعی لایحه مذکور در کمیسیون تخصصی انجام شود سپس به صحن علنی بیاید.

وی اظهار داشت: باید آیین‌نامه داخلی مجلس رعایت شود، در زمانی که دولت لایحه می‌دهد باید بار مالی آن کاملاً روشن باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مردم و مخصوصا معلمین می‌دانند که مجلس از روز اول پیگیر رتبه‌بندی معلمان بوده است و این پیگیری‌ها دولت را وادار کرد در ماه آخر لایحه بدهد. اجازه دهیم بررسی این لایحه در کمیسیون مسیر قانونی را طی کند.

پیش از این محمد وحیدی  نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: لایحه رتبه بندی معلمان از سوی کمیسیون آموزش در نوبت بارگذاری مجلس شورای اسلامی  است و این روزها شایعات زیادی در سطح کشور انجام شد و شیطنت‌هایی در موضوع اینکه جمعی از نمایندگان را به عنوان مخالف این لایحه در سطح فضای مجازی عنوان کردند.

وی افزود: باید به این موضوع خاتمه داده شود چرا که نمایندگان با قاطعیت در زمان تصویب لایحه رتبه‌بندی با رأی بسیار بالا ۲۳۰ رأی از ۲۳۸ نفر حاضر در صحن، حمایت خود را از لایحه رتبه‌بندی معلمان اعلام کردند ولی متأسفانه در فضای مجازی جمع کثیری از نمایندگان را به ناحق به عنوان مخالف اعلام کردند.

وحیدی ادامه داد: نظر اکثر نمایندگان این بود که هیأت رئیسه محترم به موقع دستور دهند و پس از دو شوری بودن این لایحه که از کمیسیون هم برگشته در صحن مجلس بارگذاری شود.

ویس کرمی: ‌هیچ یک از نمایندگان مجلس مخالف لایحه رتبه بندی معلمان نیستند

با این حال مهرداد ویس کرمی در نشست علنی درباره بررسی لایحه رتبه بندی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با اطلاعی که من دارم، باید خدمت فرهنگیان عرض کنم که احدی از نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون آموزش با لایحه رتبه بندی که به بهبود معیشت معلمان می انجامد مخالفتی ندارند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هرگونه بحثی که هر یک از نمایندگان را متهم به مخالفت با این لایحه می کند، توطئه و تخریب است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: از پلیس فتا می خواهیم جلوی افراد اغتشاشگر را بگیرد در حال حاضر مسئله اصلی در کمیسیون آموزش در حوزه کارشناسی است و کار باید به نحوی انجام شود تا این لایحه در شورای نگهبان به تصویب برسد و قابلیت اجرا نیز داشته باشد.

منادی: رئیس مجلس مدافع لایحه رتبه بندی است
علیرضا منادی سفیدان رئیس کمسیون آموزش هم در نشست علنی امروز در رابطه برخی مسائل مطرح شده نسبت به لایحه رتبه بندی معلمان گفت: موضوع رتبه بندی در کمیسیون تصویب شده و اینکه می گویند آقای قالیباف با این موضوع مخالفت است، اینطور نیست، بلکه ایشان مدافع این امر است.

وی افزود: ما عدد ۶۱ هزار میلیارد ریال را برای این لایحه در کمیسیون در نظر گرفته ایم که سازمان برنامه و بودجه، نامه ای زده مبنی بر اینکه این عدد جزو ۲ بند (و) ۲۰ هزار میلیارد ریال است؛ در واقع برای رسیدن به هدف رتبه بندی با مشکل مواجه شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم اظهار کرد: درخصوص بارگذاری این لایحه، هیات رئیسه خلاف آیین نامه عمل کرده است، اما توضیحات ارائه شده تا حدودی کمیسیون را قانع کرده است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان تاکید دارند مصوبه کمیسیون اجرایی شود و اینکه هیات رئیسه بخواهد نظر کمیسیون را تغییر دهد، با آن موافق نیستیم؛ امروز قرار است جلسه ای برگزار شود تا این موضوع نهایی شود. علی رغم اینکه از هیات رئیسه گلایه مند هستیم، باید عنوان کرد که ایراد گرفته شده غیروارد نیست و باید تلاش کنیم آن مسئله حل شود.

۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
کد خبر: ۹۹٬۴۶۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =