۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
کد خبر: . ۸۶٬۵۴۹
آسیب‌های شغلی منجر به فوت تا ۴۴ درصد کاهش داشته است

شاکرمی، معاون وزیر تعاون گفت: با تلاش همکاران بخش دولتی و خصوصی، در دوره حاضر، آسیب‌های شغلی در واحدهای تولیدی تا ۲۹ درصد و آسیب‌های شغلی منجر به فوت تا ۴۴ درصد کاهش یافته است.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون روابط کار با اعلام این مطلب در بازدید از واحدهای تولیدی شهرک شکوهیه، تلاش برای سلامت نیروی کار را مورد تاکید قرار داد.

حاتم شاکرمی، با اشاره به مقام والای کارگران و دستورات آموزه‌های دینی در این خصوص گفت: نقش محوری کارگران در رشد و پایداری اقتصاد کشور، تاب آوری تولید، تداوم اشتغال در برابر تحریم‌های ظالمانه و مبارزه با ویروس منحوس کرونا ستودنی است.

وی افزود: کارگران همواره در طول ادوار مختلف انقلاب اسلامی، همراهی و وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی و امام راحل (ره) و اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری نشان داده اند.

شاکرمی در بخش دیگری از سخنان خود با تجلیل از نقش موثر کارفرمایان در حمایت از تولید و اشتغال تصریح کرد: عده بسیاری از مدیران واحدهای تولیدی و صاحبان صنایع با تحمل مشقت‌های فراوان در تامین مواد اولیه و دیگر مسائل به سختی توانسته‌اند تولید را نگه دارند.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: دولت تدبیر و امید با تمام ظرفیت‌های موجود و اختیارات خود از تولید و اشتغال حمایت کرده است.

شاکرمی افزود: شورای عالی کار بر اساس اصل سه جانبه گرایی و حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت فعالیت دارد، در دولت تدبیر و امید و طی سه سال اخیر شاهد رشد چشمگیر و افزایش دستمزد بیش از نرخ تورم بوده ایم.

معاون روابط کاریادآور شد: در دولت تدبیر و امید بر اصل سه جانبه گرایی تاکید داریم و بر همین اساس، امروز شاهد رشد ۷۴ درصدی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و افزایش سطح اجرای مقررات هستیم.

وی تاکید کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تلاش کرده تا به مقاوله نامه‌های بین المللی بپیوندد و الحاقیه این مقاوله نامه‌ها، به مجلس شورای اسلامی ارسال شده تا بررسی شود.

شاکرمی تصریح کرد: در راستای حمایت از کارفرمایان تلاش کرده‌ایم در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مشکلات پیش رو را برطرف نموده و فضایی ایجاد شود تا در جهت حمایت از تولید به رشد و توسعه اقتصاد پایدار کشور کمک شود.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
کد خبر: ۸۶٬۵۴۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =