۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
کد خبر: . ۷٬۳۶۵
افزایش واحدهای مسکن مهر فروش اقساطی شده معادل ۶۱ هزار و ۷۴۸ واحد

رییس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن حجم واحدهای فروش اقساطی شده در طرح مسکن طی یک‌سال گذشته و دلایل این میزان فعالیت تسهیلاتی بانک در این حوزه را تشریح کرد.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، حسین حیدری رییس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه روند پرداخت تسهیلات جدید به واحدهای طرح مسکن مهر به پایان رسیده است، گفت: مطابق با روند پیشرفت طرح مسکن مهر، پرداخت تسهیلات جدید به واحدهای این طرح عملاً به اتمام رسیده و آنچه طی ماه‌های اخیر از طریق این بانک به مالکان واحدهای مسکن مهر پرداخت می شود مربوط به تسهیلات متمم است.

وی ادامه داد: از آنجاکه رقم تسهیلات متمم پیش‌بینی شده برای واحدهای طرح مسکن مهر بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان، بنابراین اینطور به نظر می‌رسد که حجم تسهیلات پرداخت شده طی یک‌سال منتهی به ابتدای بهمن ماه امسال نسبت به دوره‌های مشابه کمتر است.

وی به آمار واحدهای مسکن مهر تعیین تکلیف شده و به مرحله فروش اقساطی رسیده اشاره کرد و گفت: واحدهای تکمیل و به مرحله فروش اقساطی رسیده، واحدهایی هستند که پروسه پرداخت تسهیلات به آنها تکمیل و تعیین‌تکلیف شده و برای مالکان آنها کارت قسط صادر شده است.

همچنین آمارها نشان می‌دهد از ابتدای اجرای طرح تا ابتدای بهمن‌ماه امسال نیز از مجموع دو میلیون و ۳۶۸ هزار و ۸۶۸ واحد مسکن مهر، تعداد دو میلیون و ۲۴ هزار و ۲۶۸ واحد مسکن مهر به مرحله فروش اقساطی رسیده و در واقع کارت قسط برای آنها صادر شده است. به این ترتیب در فاصله یک‌سال منتهی به ابتدای بهمن ماه، تعداد واحدهای مسکن مهر فروش اقساطی شده معادل ۶۱ هزار و ۷۴۸ واحد بوده است.

حیدری در خصوص علت حجم پایین واحدهای فروش اقساطی شده طی یکسال منتهی به ابتدای بهمن‌ماه امسال را روند پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها عنوان کرد و به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: این واحدها عمدتاً پروژه‌هایی هستند که از سوی پیمانکار به دلایل مختلف متوقف شده‌اند. این نوع از پروژه‌های طرح مسکن مهر اغلب کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

رییس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک‌مسکن با بیان اینکه به دلیل تعیین‌تکلیف نشدن این پروژه‌ها، روند تکمیل پرداخت تسهیلات به آنها نیز متوقف شده است، اظهار کرد: عمده این پروژه‌ها به دلایلی همچون معارض داشتن زمین، اختلافات حقوقی نتوانستند همچون سایر واحدهای طرح مسکن مهر به مرحله پایانی نزدیک شوند و پیشرفت فیزیکی کمی را تجربه کرده‌اند.

وی در پایان تأکید کرد: با در نظر گرفتن این دلایل مشخص می‌شود روند تسهیلات‌دهی بانک مسکن به پروژه‌های طرح مسکن مهر همچون گذشته پرسرعت در حال پیگیری است و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد. بانک‌مسکن توانسته است طی سال‌های اجرایی شدن طرح مسکن مهر، رقمی بالغ بر ۵۲ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات به متقاضیان مسکن مهر پرداخت کند و از مجموع تسهیلات پرداخت شده، تاکنون ۲۲ هزار میلیارد تومان بابت اصل و سود تسهیلاتی که به مرحله فروش اقساطی رسیده‌اند.

۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
کد خبر: ۷٬۳۶۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =