افزایش ۳۶ درصدی حجم ورودی آب به سدهای استان در یک‌ ماه

قربانیان، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه ورودی پنج سد استان تهران از ابتدای سال آبی به ۱۷۸.۶۱ میلیون مترمکعب رسیده است، از افزایش ۳۶ درصدی حجم ورودی سدهای استان تهران از ابتدای آذرماه تاکنون خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت نیرو، احمدعلی قربانیان، در خصوص آخرین وضعیت مخازن سدهای استان تهران تا ۲۹ آذرماه اظهار کرد: مجموع حجم مخازن ۵ سد این استان به ۶۱۵ میلیون مترمکعب رسیده که این رقم در سال گذشته ۶۸۶ میلیون مترمکعب بوده است. حجم مخزن نرمال انتهای آذرماه نیز ۶۷۵ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۷۱ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: حجم ورودی سدهای استان تهران از ابتدای آذرماه تا ۲۹ آذرماه ۶۶.۵۷ میلیون مترمکعب است که این رقم در سال گذشته ۴۸.۹۲ میلیون مترمکعب آب بود و افزایش ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به ورودی سدهای این استان از ابتدای سال‌ آبی جاری تاکنون، خاطرنشان کرد: ورودی سدهای پنج‌گانه استان تهران ۱۷۸.۶۱ میلیون مترمکعب است که سال گذشته ۱۹۵.۰۷ میلیون مترمکعب بود و نسبت به ورودی‌های سال آبی گذشته، کاهش ۸ درصدی دارد.

وی با اشاره به ورودی سدهای این استان به تفکیک از ابتدای سال‌ آبی جاری تا ۲۹ آذرماه ادامه داد: در این مدت، سد امیرکبیر با ۴۴.۶۱ میلیون مترمکعب، سد لتیان ۳۹ میلیون مترمکعب، سد لار ۳۱ میلیون مترمکعب، سد طالقان ۳۴.۰۴ میلیون مترمکعب و سد ماملو ۲۹.۶۵ میلیون مترمکعب ورودی آب داشته است.

۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کد خبر: ۶۱٬۸۷۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =