شناسایی زیان ۴۴۲ ریالی «ولیز» برای هر سهم

شرکت لیزینگ ایران در صورت های مالی شش ماهه با زیان انباشته یک هزار و ۵۹۲ میلیارد ریالی، برای هر سهم ۴۴۲ ریال زیان شناسایی کرد.

به گزارش بازار به نقل از بازار سرمایه ایران، شرکت لیزینگ ایران در اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۹ به زیان عملیاتی ۲۷۲میلیارد ریال و زیان خالص ۲۶۵میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال مالی گذشته به ترتیب با رشد  ۱۶۸ و ۱۸۳درصدی مواجه شده است.

زیان انباشته این شرکت۶۰۰میلیارد ریالی در دوره مالی ۶ماهه با رشد ۳۵۰درصدی به مبلغ یک هزار و ۵۹۲میلیارد ریال رسیده و زیان هرسهم آن نیز با افزایش۱۸۳درصدی به ۴۴۲ریال رسید.

در گزارش منتشر شده این شرکت، حسابرس و بازرس قانونی به مالیات عملکرد سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ اشاره دارد که برگ تشخیص آن  به مبلغ ۳۳ میلیارد ریال صادر شده است. همچنین مالیات و عوارض ارزش افزوده سال ۱۳۹۸ و ۶ ماهه اول ۱۳۹۹ توسط مراجع مالیاتی مورد رسیدگی قرار نگرفته است و بنا به مراتب فوق، احتساب کسری ذخیره به دلیل عدم وجود مستندات کافی امکان پذیر نیست.

علاوه بر این یکی از یادداشت های گزارش حسابرس به مانده اصل، سود و جرایم دو فقره تسهیلات دریافتی از بانک تجارت اشاره دارد که جمعا  به مبلغ ۳هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال است. بنابراین طبق مکاتبات انجام شده با بانک تجارت، تسهیلات مزبور در قالب یک فقره تسهیلات با مانده بدهی به مبلغ ۲هزار و ۲۲۶میلیارد ریال اصل، ۴۰۱میلیارد ریال سود و ۵۷۲ میلیارد ریال جرایم جمعا به مبلغ ۳هزار و ۱۹۹میلیارد ریال اعلام شده که در این خصوص در غیاب مستندات لازم و حل و فصل نهایی با بانک تجارت تعیین آثار ناشی از مغایرت مزبور بر اقلام صورت های مالی امکان پذیر نیست.

بنابراین با توجه به مطالب اعلام شده، عملا شرکت قادر به ادامه فعالیت مطروحه در اساسنامه نبوده و ساختار مالی شرکت از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و تداوم فعالیتهای آتی شرکت منوط به اصلاح سرمایه در گردش، وصول اقساط معوق مطالبات و تسویه تسهیلات دریافتی از بانک است. موارد مزبور و برنامه‌های شرکت جهت اصلاح این وضعیت در صورتهای مالی افشا نشده است.

۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
کد خبر: ۶۱٬۵۸۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =