۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
کد خبر: . ۵۲٬۰۴۸
کاهش ذخایر نفت خام آمریکا

براساس اعلام آژانس اطلاع رسانی انرژی آمریکا میزان نفت خام ذخیره سازی شده این کشور تا هفته گذشته برخلاف همه انتظارات کاهش یافت.

به گزارش بازار، بر اساس اعلام آژانس اطلاع رسانی انرژی آمریکا میزان نفت خام ذخیره سازی شده این کشور تا هفته گذشته برخلاف همه انتظارات کاهش یافت.

بر اساس گزارشی که آژانس اطلاع رسانی انرژی آمریکا اعلام کرده است میزان نفت خام ذخیره سازی شده این کشور تا هفته منتهی به ۳۰ اکتبر به ۴۸۴ میلیون و ۹۴۰ هزار بشکه رسید. حال آنکه رقم این شاخص در هفته منتهی به ۲۳ اکتبر ۴۹۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه بود. بدین ترتیب میزان نفت خام ذخیره سازی شده آمریکا در هفته گذشته نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به هفته قبل از آن هشت میلیون بشکه کاهش یافته است.

کارشناسان مسائل مالی و اقتصادی که این خبرگزاری نظر آن‌ها را در این باره جویا شده بود پیش بینی کرده بودند که رقم این شاخص در این مقطع زمانی از سال بیش از ۵۰۰ هزار بشکه افزایش داشته باشد.

میزان بنزین ذخیره سازی شده آمریکا نیز تا این هفته یک و نیم میلیون بشکه افزایش یافته است و این در حالی است که کارشناسان مسائل مالی و اقتصادی که این خبرگزاری نظر آن‌ها را در این باره جویا شده بود پیش بینی کرده بودند که رقم این شاخص در این مقطع زمانی از سال ۸۰۰ هزار بشکه کاهش داشته باشد.

میزان فرآورده‌های نفتی (گازوئیل و سوخت گرمایشی) ذخیره سازی شده در آمریکا نیز تا هفته منتهی به ۳۰ اکتبر بیش از دو میلیون بشکه کاهش یافته است.

با اعلام خبر کاهش میزان نفت خام ذخیره سازی شده آمریکا، قیمت نفت در بازار جهانی نیز افزایش یافت. به طوری که بهای نفت خام سبک ‌برنت دریای شمال، که ‌از آن به عنوان ‌یکی از مهمترین مراجع قیمت گذاری ‌ نفت داد و ستد شده در ‌بازار اروپا ‌استفاده می‌شود با دو و ۵۷ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۴۰ دلار و ۷۳ سنت رسید.

۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
کد خبر: ۵۲٬۰۴۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =