۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۹
افزایش ۸۰ درصدی تولید خودرو توسط بخش خصوصی

افزایش ۸۰ درصدی تولید خودرو توسط بخش خصوصی

تولید انواع خودرو توسط بخش خصوصی در ۸ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بازار، در ۸ ماه ابتدای سال گذشته ۸۵ هزار و ۷۴۵ دستگاه خودرو در ۸ ماه ابتدای سال جاری ۱۶۵ هزار و ۸۳۲ دستگاه خودرو تولید شده است که بر این اساس تولید خودرو توسط بخش خصوصی در ۸ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۳ درصد افزایش یافته است.

همچنین تولید وانت توسط بخش خصوصی در ۸ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

براساس آمار اعلامی از سوی وزارت صمت، در ۸ ماه ابتدای امسال ۲۲ هزار و ۱۳۳ دستگاه وانت و در ۸ ماهه ابتدای سال گذشته ۱۵ هزار و ۸۶۰ دستگاه وانت تولید شده است.

اما تولید ون در بخش خصوصی در ۸ ماه ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۳ درصد کاهش یافته و تولید مینی بوس و میدل باس نیز در مدت یاد شده ۱۰ درصد کاهش داشته است. همچنین تولید اتوبوس در ۸ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد کاهش داشته است.

تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز توسط بخش خصوصی در ۸ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۵ درصد کاهش داشته است.

در مجموع تولید انواع خودرو توسط بخش خصوصی در ۸ ماهه ابتدای امسال ۲۰۵ هزار و ۲۲۰ دستگاه و در ۸ ماهه سال گذشته ۱۱۴ هزار دستگاه بوده که بر این اساس تولید انواع خودرو توسط بخش خصوصی ۸۰ درصد افزایش یافته است.

در ۸ ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ در مجموع ۴۸ هزار و ۸۷۲ دستگاه خودرو توسط بخش خصوصی تولید شده و در مدت یاد شده در سال ۱۳۹۹ در مجموع ۳۵ هزار و ۵۹ دستگاه خودرو تولید و در سال ۱۳۹۸ نیز در ۸ ماهه ابتدای امسال ۲۵ هزار و ۶۳۹ دستگاه انواع خودرو تولید شده که این آمارها حاکی از رشد تولید انواع خودرو توسط بخشی خصوصی دارد.

سهم بخش خصوصی در سال جاری حدود ۲۳ درصد از کل تولید خودرو در کشور بوده که این میزان در سال ۹۸ به میزان ۵ درصد بوده است.

افزایش ۸۰ درصدی تولید خودرو توسط بخش خصوصی

کد خبر: ۲۵۸٬۹۴۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha