ساماندهی اصناف با ایجاد شهرک های صنفی| مجوز راه اندازی ۱۱ شهرک صنفی صادر شده است
نایب رئیس اتاق اصناف تهران:

ساماندهی اصناف با ایجاد شهرک های صنفی| مجوز راه اندازی ۱۱ شهرک صنفی صادر شده است

نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: جانمایی و پهنای جغرافیایی شهرک های صنفی بر اساس تقاضا و نیاز صنف مربوطه است. یک سری شهرک وجود دارد که آماده واگذاری زمین را به صورت کارگاهی دارند.

به گزارش بازار، احمد ابوالحسنی، نایب رئیس اتاق اصناف تهران از صدور ۱۱ مجوز راه اندازی شهرک صنفی از سوی هیئت وزیران خبر داد و گفت: در راستای ساماندهی بیشتر اصناف، شرکت شهرک های صنعتی مجوز احداث و ایجاد ۱۱ شهرک صنفی را از هیئت وزیران برای اصناف تهران اخذ کرده است.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران با بیان مطلب فوق اظهار کرد: با صدور این مجوزها در مرحله بعدی و پیدا کردن زمین و منطقه مناسب امکان ایجاد شهرک صنفی برای اصناف فراهم می شود.

ابوالحسنی ادامه داد: پیرو جلساتی که با آقای صادقی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی در ارتباط با ایجاد شهرک های صنعتی برای اصناف داشتیم خوشبختانه شرایط لازم با رایزنی های مفید فراهم شده است. ضمن اینکه این موضوع را به طرق دیگر نیز دنبال می کنیم و اگر کسی زمینی داشته باشد که کاربری کشاورزی نداشته نباشد با هماهنگی های لازم با شرکت شهرک های صنعتی آمادگی طرح کاربری آن را فراهم خواهیم کرد تا این شهرک های که مورد نیاز اصناف می باشد به صورت جامع و بهینه آماده و فراهم شود.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران ضمن دعوت از اتحادیه های صنفی برای همکاری در پیشبرد بهتر این موضوع گفت: از همین طریق از همه روسای محترم اتحادیه های صنفی دعوت می کنیم با توجه به فرصت ۱۵ روزه در صورت آمادگی جهت ایجاد شهرک برای صنف خود؛ متراژ مورد نظر، منطقه مناسب و همچنین ضرورت های انتقال و ایجاد شهرک برای صنف را کارشناسی و اعلام کنند.

وی در توضیح مطلب فوق افزود: اتحادیه ها بهتر است حداقل و حداکثر متراژ مورد نظر را اعلام کنند. متراژ کارگاهی ها تا ۸۰۰ متر است ولی اگر تعداد متقاضی صنفی زیاد باشد می توانیم آن را افزایش دهیم و برعکس اگر کم بود می توانیم به صورت طبقاتی از ۱۷ و نیم تا ۱۹ متر ارتفاع درخواست بدهیم که موافقت آن را هم اخذ کرده ایم.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران همچنین گفت: جانمایی و پهنای جغرافیایی شهرک های صنفی بر اساس تقاضا و نیاز صنف مربوطه است. یک سری شهرک وجود دارد که آماده واکذاری زمین را به صورت کارگاهی دارند و یک سری نیز قرار است به وجود بیاوریم؛ یعنی بر اساس تعداد متقاضی و امکانات موجود و مناسب می توانیم در مناطق مختلف اقدام به احداث این شهرک ها کنیم. در حقیقت اولویت در جانمایی این شهرک ها میزان متقاضیان صنف و امکانات منطقه مورد نظر است و اجباری در انتقال صنف به یک منطقه خاص نخواهد بود.

کد خبر: ۲۵۸٬۸۱۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha