۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸
پیاده‌سازی مدیریت استراتژیک در هلدینگ پتروپالایش اصفهان| راه‌اندازی نیروگاه یک هزارمگاواتی برق
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی پالایش نفت کشور مطرح کرد؛

پیاده‌سازی مدیریت استراتژیک در هلدینگ پتروپالایش اصفهان| راه‌اندازی نیروگاه یک هزارمگاواتی برق

اصفهان - عاشوری؛‌ دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت کشور گفت: مدیریت استراتژیک در هلدینگ پتروپالایش اصفهان به خوبی انجام شده است و از هیچ حمایتی برای پیشرفت این بنگاه بزرگ صنعتی دریغ نمی کنیم.

به گزارش بازار، ناصر عاشوری با حضور در هلدینگ پتروپالایش اصفهان و نشستی با مدیرعامل، معاونین و مدیران این هلدینگ اظهار کرد: اقدامات صورت گرفته در هلدینگ‌ پتروپالایش اصفهان نماد و الگوی مناسبی برای توسعه و پیشرفت دیگر صنایع کشور است، همانطور که امروز این مجموعه به عنوان الگوی موفق پالایشگاه‌های کشور تبدیل شده است.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی مدیرعامل، معاونت‌ها و همه پرسنل هلدینگ پتروپالایش اصفهان در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در این مجموعه‌ را در خصوص تبدیل پالایشگاه‌ها به پتروپالایشگاه‌ها، تکمیل زنجیره ارزش و در نهایت جلوگیری از خام فروشی به خوبی شاهد هستیم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت کشور استفاده از جوانان نخبه در بخش‌های مختلف هلدینگ پتروپالایش اصفهان را دیگر نقطه قوت این مجموعه دانست و ابراز کرد: در زمانی که معاندین همه تلاش خود را برای پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه به کار گرفته‌اند، در هلدینگ پتروپالایش اصفهان شاهد امیدآفرینی جهادگونه در این هلدینگ و به ویژه در دل جوانان هستیم.

وی با بیان اینکه پیاده‌سازی مدیریت استراتژیک در هلدینگ پتروپالایش اصفهان به خوبی انجام شده است، ادامه داد: ما در حوزه‌های مختلف تعاملات خوبی را با این مجموعه داریم و از هیچ حمایتی برای توسعه و پیشرفت این بنگاه بزرگ صنعتی دریغ نخواهیم کرد.

عاشوری همچنین به بازدید از پروژه‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ پتروپالایش اصفهان اشاره کرد و گفت: تعداد پروژه‌ها به اندازه‌ای است که در تاریخ صنعت نفت در یک مجموعه این میزان پروژه را شاهد نبوده‌ایم.

وی تاکید کرد: ضروری است به منظور امیدآفرینی و آشناسی دانشجویان با ظرفیت‌های موجود در هلدینگ پتروپالایش اصفهان برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، با قدرت بیشتری در این مجموعه پیگیری شود.

یک تیر و سه نشان اجرای پروژه‌های عمرانی در هلدینگ پتروپالایش اصفهان

همچنین محسن قدیری، مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان نیز در این نشست ضمن قدردانی از حضور مهمانان در این مجموعه با اشاره به تغییر رویکردها در هلدینگ پتروپالایش اصفهان طی ۲ سال اخیر اظهار کرد: ما رویکرد خود را از تولید محوری به پروژه محوری تغییر دادیم و حاصل آن، بیش از ۴۵۰ پروژه اجرایی شد که همه آنها با پیشرفتی جلوتر از برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه رسالت هر یک از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ پتروپالایش اصفهان در واقع تضمین کننده حیات شرکتی دیگر است، افزود: برای مثال شرکت مشعل‌پویا تولید تجهیزاتی را خواهد داشت که در دیگر شرکت‌ها و صنعت نفت کشور قابل استفاده خواهد بود و نوعی زمینه خودکفایی کامل در زمینه تولید این تجهیزات در کشور را فراهم می‌سازد.

قدیری تصریح کرد: راه‌اندازی نیروگاه یک هزارمگاواتی برق دیگر رسالت هلدینگ مشعل‌پویا است که قرار است نیروگاهی تمام ایرانی را با وارد کردن تکنولوژی و بومی سازی آن محقق کند.

وی رسالت دیگر شرکت‌های زیرمجموعه را افزایش سودآوری و همچنین کاهش آلاینده‌های زیست محیطی اعلام کرد و گفت: این امر با توسعه زنجیره ارزش محقق خواهد شد و در واقع با یک تیر سه نشان خواهیم زد که یکی از آنها سودآوری بیشتر برای سهامداران، دوم حفظ محیط زیست با کاهش آلاینده‌های جوی و سوم جلوگیری از خام فروشی است.

مدل مالی موفق هلدینگ پتروپالایش اصفهان

همچنین ناصر تنگستانی مدیرمالی و اداری انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت نیز در این نشست با تاکید بر اینکه بنگاه‌های اقتصادی باید سودده‌ باشند، اظهار کرد: چنانچه بنگاه‌های اقتصادی سودده نباشند نمی‌توانند مالیات خود را پرداخت کنند و از این رو بر اقتصاد کشور تاثیر مستقیم دارند.

وی تصریح کرد: هلدینگ پتروپالایش اصفهان مدل مالی موفقی را در برنامه‌های خود پیاده سازی کرده که باید به عنوان الگو برای سایر شرکت‌های زیرمجموعه صنعت نفت نیز مورد استفاده قرار گیرد.

راه‌اندازی ماژول‌های اصلی SAP در هلدینگ پتروپالایش اصفهان تا فروردین سال آینده

همچنین مصطفی نظری، مدیر برنامه‌ریزی هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اشاره به اجرای پروژه SAP در هلدینگ پتروپالایش اصفهان اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌های این پروژه یک سال است که در مجموعه هلدینگ پتروپالایش اصفهان در دستور کار است.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی زمان بندی شده ماژول‌های اصلی SAP تا فروردین سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

چینش نیروی انسانی در هلدینگ پتروپالایش اصفهان نیازمند تغییر است

معاون منابع انسانی و سرپرست روابط عمومی و اموربین الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان نیز در ادامه این جلسه در خصوص معماری سازمانی با بیان اینکه در گذشته طراحی معماری سازمانی بر اساس نوع خدمت ارائه شده در سازمان طراحی می‌شد و نفرات نیز بر همین اساس جانمایی می‌شدند، اظهار کرد: این در حالی است که رفته رفته سازمان‌ها و به ویژه شرکت‌های دولتی بدون ساختار اصولی بزرگ شدند، مشتریان نیز بیشتر شدند و در ارائه خدمات چابکی خود را از دست دادند.

محمد ده‌بیدیان افزود: در این شرایط نیروی انسانی در بخش‌های مختلف بدون هیچ دلیلی افزایش یافت و در نتیجه عامل ایجاد بروکراسی‌های اداری شدند.

وی افزود: بر این اساس در معماری سازمانی بر اساس استراتژیک سازمان فرایندها استخراج و بر اساس فرایندها ساختار تعریف می‌شود و آن ساختاربا استفاده از سیستم اجرا می‌شود که سیستم برای مثال همان ERP است که در SAP در حال پیاده سازی است.

معاون منابع انسانی و سرپرست روابط عمومی و اموربین الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان با بیان اینکه در هلدینگ پتروپالایش اصفهان در حال حاضر چارت بر اساس وظیفه ای است، گفت: اگر بخواهیم بهره وری را بالا ببریم باید بر اساس فرایند پیش برویم وبرای این موضوع نیازمند چینش مجدد در سازمان هستیم و این امر باید بر اساس فرایند پیش برود.

لازم به ذکر است دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت کشور و هیئت همراه در بدو ورود به هلدینگ پتروپالایش اصفهان با حضور در گلزار شهدای گمنام، با شهدای این مجموعه تجدید بیعت کردند.

کد خبر: ۲۵۸٬۴۷۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha