۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۹
۴۵ تبصره وزارت راه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مصوب شد| تخصیص ۸۷ درصدی بودجه سال ۱۴۰۱
معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه:

۴۵ تبصره وزارت راه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مصوب شد| تخصیص ۸۷ درصدی بودجه سال ۱۴۰۱

غفاری، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی آخرین وضعیت تخصیص اعتبارت از محل منابع عمومی در سال ۱۴۰۱ را برشمرد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امیر محمود غفاری معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی، در خصوص آخرین وضعیت تخصیص اعتبارت از محل منابع عمومی در سال ۱۴۰۱ گفت: در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱۱۲۰۰۰ میلیارد تومان به وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های تابعه از محل پیوست شماره ۱ و ردیف های متفرقه ابلاغ اعتبار شد که تاکنون مبلغ ۱۰۶۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است. در واقع مبلغ ۸۹۰۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و مبلغ ۱۷۰۰۰میلیارد تومان به صورت اسناد خزانه اسلامی بوده است.

غفاری افزود: از مبلغ تخصیص مذکور مبلغ ۲۰.۰۰۰ هزار میلیارد تومان مربوط به صندوق ملی مسکن و مبلغ ۳۰.۸۰۰ میلیارد تومان مربوط به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است که از محل تحویل نفت خام بوده و تا کنون عملیاتی نشده است.

وی تکمیل کرد: با کسر این دو رقم از تخصیص کل، میزان تخصیص دریافتی به ۸۷ درصد می رسد.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع، مراحل و اقدامات انجام شده برای بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۲ را نیز برشمرد و تصریح کرد: مبلغ ۱۳۳ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه ای(مبلغ ۱۱۸ هزار میلیارد تومان مربوط به بخش حمل و نقل و مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان مربوط به بخش مسکن)، پیشنهاد شده و به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شد که نهایتاً پس از پیگیری‌های متعدد مبلغ ۲۸.۴۰۰ میلیارد تومان (مبلغ ۲۴.۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به بخش حمل و نقل و مبلغ ۴.۱۰۰ میلیارد تومان مربوط به بخش مسکن) در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ منظور شد.

غفاری خاطرنشان کرد: جمع بندی موضوعات ارائه شده برای تبصره های پیشنهادی، تعداد ۸۴ پیشنهاد است که شامل ۲۹ مورد تبصره های مربوط به بخش مسکن و ۵۵ مورد تبصره های مربوط به بخش حمل و نقل، به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شد و قالب موضوعات مهم در حوزه حمل و نقل و مسکن در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲درج شد که در نهایت ۴۵ تبصره وزارت راه و شهرسازی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مصوب شد.

کد خبر: ۲۱۴٬۳۵۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha