۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
۸ هزار تعاونی و تشکل، حامی توسعه پایدار در بخش کشاورزی

۸ هزار تعاونی و تشکل، حامی توسعه پایدار در بخش کشاورزی

وجود بیش از ۸ هزار تعاونی و تشکل در بخش کشاورزی، بستری مناسب برای نقش آفرینی مؤثر تعاونی‌ها در توسعه پایدار بخش کشاورزی کشور است.

به گزارش بازار به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، جلسه توسعه همکاری‌های مشترک سازمان مرکزی تعاون روستایی و سازمان امور عشایر کشور با هدف تقویت برنامه‌های راهبردی در حمایت از شبکه تعاونی‌ها برگزار شد.

عبدالرضا مسلمی، عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، بر لزوم هم افزایی، تقویت و توسعه همکاری‌های مشترک با استفاده از ظرفیت‌های هر دو سازمان تاکید کرد.

وی با اشاره به هدف سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به عنوان متولی حاکمیتی، افزود: بیش از ۸ هزار تعاونی و تشکل در بخش کشاورزی، بستری مناسب برای نقش آفرینی مؤثر تعاونی‌ها در توسعه پایدار بخش کشاورزی است و در این راه آماده همکاری با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در وزارت جهاد کشاورزی است.

در ادامه مراد محمدی، معاون توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره برداری با تاکید بر ضرورت افزایش تعامل بین دستگاهی در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی به منظور حمایت از تعاونی‌ها و تشکل‌ها بخش کشاورزی، لزوم استفاده از ظرفیت‌های مختلف دو سازمان جهت تقویت و حمایت از تشکل‌های ذیل سازمان‌های مذکور را تاکید کرد.

وی با اعلام آمادگی معاونت توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره‌برداری برای تدوین برنامه‌های راهبردی مشترک در زمینه تقویت فعالیت‌های شبکه تعاونی‌ها، گفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک راهکار مناسبی برای تحقق این مهم است.

کد خبر: ۲۰۲٬۸۷۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha