۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲
کد خبر: . ۱۸۸٬۱۱۲
۴۰ ملک مازاد اداری در ایلام شناسایی شده است

ایلام- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام با اشاره به روند فروش املاک مازاد اداری در استان، گفت: در این راستا ۴۰ ملک مازاد شناسایی شده است.

سعید رشنوادی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: تبصره ۱۸ یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت است که در استان عملکردها در این حوزه مناسب و مطلوب نیست.

وی گفت: در مبحث تبصره ۱۸ تحقق ۲۰۰ میلیارد تومان برای استان پیش بینی شد، که تاکنون هفت میلیارد تومان آن تحقق یافته که این رقم اندک بیانگر فاصله زیاد با مبلغ پیش بینی شده است.

وی افزود: طبق تبصره ۱۸ املاک مازاد ادارات و دستگاه ها برای فروش در حال احصا و رصدگیری است که ماحصل فروش این اراضی به خود آن دستگاه اجرایی تعلق می گیرد یا برای تکمیل پروژه های ناتمام و یا هزینه های جاری ادارات هزینه خواهد شد.

رشنوادی یادآور شد: مدیران و ادارات باید در معرفی املاک مازاد دستگاه های خود همکاری کنند و بازدیدهای میدانی برای احصای این زمین ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: افزون بر ۴۰ ملک مازاد اداری در متراژهای بالا در داخل شهر ایلام شناسایی شده است که این اراضی باید تعیین تکلیف شوند چرا که از محل این زمین می توان برای تولید مسکن ارزان قیمت و انبوه سازی استفاده کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام در مورد اسناد خزانه اسلامی عنوان کرد: اسناد خزانه اسلامی در سال گذشته افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان بود و امسال تاکنون ۳۰ میلیارد تومان آن جذب شده است.

در گذشته عمده درآمد دولت تک محصولی و متکی به نفت بود

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت مالیات است، افزود: از ۷۳۰ میلیارد تومان تحقق پیش بینی شده برای مالیات در سال جاری حدود ۵۰۰ میلیارد تومان آن تحقق یافته است.

رشنوادی با اشاره به اینکه ۴۷ درصد کل بودجه دولت از منابع مالیاتی تامین می شود، گفت: در سال ۱۴۰۰ رقم ۲۷۴ هزار میلیاردتومان درآمد مالیاتی دولت بود که برای سال جاری تحقق ۴۵۴ هزار میلیارد تومان وصول مالیات پیش بینی شده است که تاکنون در نیمه نخست ۲۳۱ هزار میلیارد تومان آن محقق شده است که عمده این مالیات در جهت ارائه خدمات شهری و زیربنایی هزینه می شود.

وی ادامه داد: در گذشته عمده درآمد دولت تک محصولی و متکی به نفت بود هر چند در دولت های پیشین اقداماتی برای افزایش منابع درآمدی انجام گرفت اما در دولت سیزدهم این تلاش ها بیشتر شده است.

مدیرکل اقتصادی و دارایی ایلام یادآور شد: قسمتی از درآمدهای دولت از محل تبصره ۱۸، صدور اسناد خزانه اسلامی، درآمدهای غیرنفتی و الکترونیکی کردن مالیات ها تامین می شود.

۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲
کد خبر: ۱۸۸٬۱۱۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =