۲۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱
کد خبر: . ۱۷۵٬۴۸۳
اعزام بیش از ۷۸ هزار زائر به فرودگاه های عراق

رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تاکنون بیش از ۷۸ هزار زائر با نرخ مصوب از طریق هوایی به فرودگاه‌های عراق اعزام شده اند و هیچ پروازی ابطال نشده است.

به گزارش بازار، میراکبر رضوی افزود: ناوگان هوایی ایران در ایام اربعین ۱۰۰ هزار زائر را به فرودگاه‌های بغداد و نجف منتقل کرده و بازخواهد گرداند و این پروازها از ۱۷ فرودگاه کشور انجام خواهد شد و بیشترین پروازهای زائران مربوط به فرودگاه امام خمینی است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره پروازها، روند بازگشت زائران و چگونگی نظارت بر نرخ‌ها در ایام اربعین گفت: همان طور که وعده شده و براساس صحبت‌هایی که راجع به نرخ‌ها شده بود، هیچ تخلف نرخی گزارش نشده است.

میراکبر رضوی با بیان اینکه در برخی مقاطع دیده شده که نرخ بلیت بیشتر از ۶ میلیون تومان است، افزود: این بلیت‌ها مربوط به شرکت‌های خارجی است، اصلاً زیرنظر سازمان هواپیمایی کشوری نیستند.

وی در ادامه افزود: این شرکت‌ها خارج از کشور بودند که با دو پرواز، اول به شهرهای سمت خودشان بعد به بغداد انجام می‌شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به لحاظ نظارت هم از همان ابتدای کار با حضور در نجف و بغداد، جلسات خوبی با ریاست سازمان هواپیمایی عراق برگزار و درخواست شد که مجوز پروازها بیشتر شود به جهت اینکه متقاضی از طرف کشور ما خیلی بیشتر بود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در حال حاضر نمایندگانی از دفاتر سازمان هواپیمایی در فرودگاه نجف حضور دارند و لحظه به لحظه موضوع را رصد می‌کنند.

میراکبر رضوی افزود: با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۸ هزار زائر برای شرکت در پیاده روی اربعین عازم عراق شده اند گفت: پیش بینی ما این است که ۱۰۰ هزار نفر با توجه به مجوزهایی که درخواست و صادر شد از ایران به عراق برای پیاده روی اربعین اعزام شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: دست کم از ۱۷ فرودگاه از جمله ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی برای پرواز زائران اربعین استفاده شده است.
میراکبر رضوی درباره لغو پرواز به علت گرمی و گردوغبار هوا یا علل دیگر نیز گفت: تأخیر داشته ایم، اما لغو یا کنسلی نداشته ایم.

۲۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱
کد خبر: ۱۷۵٬۴۸۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =