۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
مصوبه پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل و مجامع بین‌المللی ابلاغ شد
توسط معاون اول رئیس‌جمهور؛

مصوبه پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل و مجامع بین‌المللی ابلاغ شد

مصوبه مربوط به پرداخت سهمیه حق عضویت دولت ایران در سازمان ملل و دیگر سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی در سال۱۴۰۰ (۲۰۲۱) با امضای محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور اصلاح و ابلاغ شد.

به گزارش بازار، هیات وزیران در جلسه ۱۳ بهمن، به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس‌جمهور و به منظور تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه مربوط به پرداخت سهمیه حق عضویت دولت ایران در سازمان ملل و دیگر سازمان‌ها و مجامع بین المللی در سال ۱۴۰۰ (۲۰۲۱) را اصلاح کرد.

به موجب اصلاحیه فوق، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است با هماهنگی وزارت امور خارجه، اعتبار لازم را جهت پرداخت حق عضویت و سهمیه دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی مندرج در ردیف‌های مربوط از محل ظرفیت مقرر در ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و نیز سایر ظرفیت‌های قانونی برای جابجایی اعتبارات تأمین کند.

همچنین دستگاه‌های اجرایی مکلفند حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌ها و مجامع بین المللی مندرج در ردیف‌های مربوط را از محل اعتبارات مصوب مربوط خود پرداخت کند.

دستگاه‌های اجرایی همچنین مجاز به پرداخت حق عضویت سازمان‌های مندرج در ردیف‌های مربوط از محل اعتبارات مصوب مربوط خود هستند. در صورت عدم وصول گزارش دستگاه‌های اجرایی به معاونت حقوقی رئیس‌جمهور درخصوص ضرورت تداوم عضویت ایران در سازمان بین‌المللی مربوط، خروج از سازمان‌های مندرج برای طی تشریفات قانونی به تصویب خواهد رسید.

ابلاغ مصوبه تعدیل حق حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در هیأت‌های حل اختلاف
معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به تعدیل حق حضور نمایندگان کارگر و کارفرمای شرکت کننده در هیئت های تشخیص و حل اختلاف را ابلاغ کرد.

هیات وزیران در جلسه ۱۳ بهمن، در راستای به روز رسانی نرخ حق حضور نمایندگان کارگر و کارفرمای شرکت کننده در هیات‌های تشخیص و حل اختلاف با توجه به گذشت بیش از ۸ سال از تعدیل آن، با افزایش نرخ یاد شده از مبلغ ۲۰۰ هزار ریال به مبلغ ۴۰۰ هزار ریال موافقت کرد.

کد خبر: ۱۳۳٬۸۴۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha