۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴
ایجاد مسیر ریلی اینچه برون به شاهرود زیربنای اقتصاد گلستان است
نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان؛

ایجاد مسیر ریلی اینچه برون به شاهرود زیربنای اقتصاد گلستان است

گرگان- یوسفی، نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان ایجادخطوط ریلی برای اتصال اینچه برون به شاهرود را یک ضرورت دانست و گفت: مسیر ریلی یک مکانیسم بسیار کارآمد حمل و نقل و بخش زیربنایی اقتصاد هر منطقه است.

امیر یوسفی در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان این نکته که حمل و نقل در دنیا هزینه های خاص خودش را دارد، اظهار کرد: معمولا مسیر دریایی ارزانترین و مسیر هوایی، گران ترین راه برای انتقال کالا به شمار می رود.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران، ادامه داد: با توجه به هزینه پائین حمل و نقل ریلی و کاهش ریسک آن در مقایسه با راه های دریایی، مسیر ریلی همواره مورد استقبال تجار و بازرگانان بوده است.

او پائین بودن هزینه حمل و نقل را منجر به کاهش قیمت تمام شده کالای تولیدی برشمرد و افزود: با توجه به اهمیت هزینه حمل و نقل در بخش اقتصاد، اگر زیرساخت های مورد نیازی همچون ریل راه آهن در استان ایجاد شود، ضمن کوتاه شدن مسیر، کاهش هزینه ها هم اتفاق می افتد.

به گفته یوسفی، جدای از کاهش هزینه قیمت تمام شده کالا، راه اندازی خطوط ریلی اینچه برون به شاهرود منجر به ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران می شود.

او اضافه کرد: وجود زیرساخت و امکانات برای بخش خصوصی تا جایی اهمیت دارد که در کشوری مانند قزاقستان ریل به داخل مجموعه انبار سردخانه هم کشیده شده تا کالای فاسد شدنی بدون وقفه پس از تخلیه از واگن یخچال دار در سردخانه بارگذاری شود.

وی در خاتمه  با اعلام این مطلب که برای کشورها حمل کالا از مبدا به مقصد در کوتاه ترین زمان و کمترین قیمت اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: بنابراین هدف از تاکید بر ایجاد خط ریلی اینچه برون به شاهرود، تشویق سرمایه گذار و رونق تجاری استان است.

کد خبر: ۱۲۶٬۱۶۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha