۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
کد خبر: . ۱۱۷٬۸۴۵
سوریه هیچ محدودیتی برای صادرات فولاد ایران اعمال نکرده است

شهرستانی، عضوهیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد گفت: هیچ محدودیت و مانعی برای صادرات فولاد ایران به سوریه از طرف دولت این کشور اعمال نشده، اما تحریم ها مانع افزایش صادرات به این کشور شده است.

 بازار، گروه صنعت: «سیدرضا شهرستانی» در گفتگو با خبرنگار بازار انتشار برخی مطالب از قول وی در برخی از خبرگزاریهای و پایگاه های خبری را در خصوص محدودیت دولت سوریه برای صادرات فولاد ایران به این کشور را تکذیب کرد و افزود: تحریم های ظالمانه دو کشور ایران و سوریه باعث محدودیت در این زمینه شده است.

تحریم ها مانع بزرگ صادرات فولاد به سوریه
این عضو عضوهیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد یادآورشد: تحریم های ظالمانه سبب شده از بیش از یک سال پیش صادرات فولاد ایران که عموما میلگرد است به سوریه با محدودیت مواجه شود.

شهرستانی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد صادرات فولاد ایران به سوریه به میلگرد اختصاص دارد گفت: حدود ۲۰ درصد نیز تیرآهن به سوریه صادر می شود.

در این بین تجار ترکیه نیز از این شرایط به وجود آمده حداکثر استفاده را می برند زیرا میلگرد را از ایران ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار در هر تن می خرند، اما با سود ۱۲۰ تا ۱۳۰ دلاری به تجار سوری می فروشند

این مقام مسئول در هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد کشور بیان کرد:  در این بین تجار ترکیه نیز از این شرایط به وجود آمده حداکثر استفاده را می برند زیرا میلگرد را از ایران ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار در هر تن می خرند، اما با سود ۱۲۰ تا ۱۳۰ دلاری به تجار سوری می فروشند.

۶ هزار و ۵۰۰ تن فولاد به سوریه صادر شد
وی با اشاره به میزان صادرات فولاد ایران در ۷ ماهه نخست امسال به کشور ترکیه و سوریه بیان کرد: آمارها نشان می دهد که در ۷ ماهه نخست امسال ۵۷ هزار تن فولاد به ترکیه و ۶ هزار و ۵۰۰ تن فولاد به سوریه صادر شده است.

به علت تحریم ها تجار ایرانی نمی توانند با حجم بالایی فولاد و میلگرد به سوریه صادر کنند، لذا در این خصوص نیاز داریم بخشی زیادی از میلگردهای صادراتی ایران از طریق ترکیه و بخشی کمی نیز از اقلیم کردستان به سوریه ارسال شود

شهرستانی با بیان اینکه محدودیت صادرات به سوریه به علت تحریم ها در سال جاری بیشتر شده است، گفت: به علت تحریم ها تجار ایرانی نمی توانند با حجم بالایی فولاد و میلگرد به سوریه صادر کنند، لذا در این خصوص نیاز داریم بخشی زیادی از میلگردهای صادراتی ایران از طریق ترکیه و بخشی کمی نیز از اقلیم کردستان به سوریه ارسال شود.

عضوهیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد تاکید کرد: دولت سوریه برای خرید فولاد از ایران هیچ محدودیتی به وجود نیاورده است اما محدودیت ها بیشتر به مسایل تحریم بازمی گردد که باعث شده صادرات میلگرد و تیرآهن از ایران به سوریه با مشکلاتی مواجه شود.

۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
کد خبر: ۱۱۷٬۸۴۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =