۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
کد خبر: . ۱۱۱٬۸۷۵
تعلیق پروانه اشتغال بکار ۵۵ نفر از اعضای نظام مهندسی

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان گفت: پروانه اشتغال بکار ۵۵ نفر از اعضای نظام مهندسی ساختمان که داوطلب انتخابات نهمین دوره بودند به دلیل نقض قوانین و مقررات با حکم وزیر راه و شهرسازی تعلیق شد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه وشهر سازی، علی محمد عبدی قهرودی، مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان درباره دلایل تعلیق ۵۵ نفر از اعضای هیات‌مدیره سازمان نظام استان‌ها گفت: سایر تخلفات اعضای نظام در شورای انتظامی پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تعلیق‌هایی که انجام گرفت صرفا به دلیل نقض ضوابط و بخشنامه‌های وزارتی بوده و تخلف از بخشنامه‌های وزارتخانه، پیگیری می‌شود، افزود: وزارتخانه به واسطه قانون و نظارت عالیه بر انتخابات و فرآیند برگزاری قانونی آن، اقدام به تعلیق برخی از اعضاهای سازمان‌های نظام مهندسی کرد که صرفا ناقض بخشنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بود و این‌ها دلیلی بر فساد مالی افراد تعلیق شده نبوده و نیست.
 
عبدی‌قهرودی افزود: بند ج ماده ۲۳ آیین‌نامه اجرایی به صراحت اعلام کرده است که نقض و یا عدم توجه به بخشنامه‌های وزارتخانه از مواردی است که وزیر راه می‌تواند چنانچه نقض قانونی در این باره انجام شود نسبت به تعلیق پروانه اشخاص، اقدام کند.
 
وی با اشاره به اینکه رسیدگی به سایر تخلفات نیز در مراجع قضایی دنبال خواهد شد، گفت: در خصوص دیگر تخلفات در این دوره توسط اعضای هیئت‌مدیره‌ها، وزیر سابق راه و شهرسازی، ادارات کل راه و شهرسازی را مکلف کرده بودند تا متخلفان را به شورای انتظامی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان اعلام کنند که آن کار نیز انجام و نتیجه اعلام خواهد شد.
 
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان گفت:همه تخلفات در شورای انتظامی رسیدگی می‌شود.

۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
کد خبر: ۱۱۱٬۸۷۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =