۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
کد خبر: . ۹۴٬۷۷۷
میزان ترددهای مرزی به قبل از کرونا بازگشت

هدایتی، مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از بازگشت میزان ترددهای مرزی ایران به شرایط قبل از کرونا خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از اتاق ایران، مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از بازگشت ترددهای مرزی ایران به قبل از شیوع کرونا خبر داد و گفت: به وزارت بهداشت درخواست داده‌ایم با توجه به شرایط مرزهای کشور، رانندگان ترانزیتی و بین‌المللی را در اولویت واکسیناسیون قرار دهند.

با آغاز همه‌گیری کرونا بسیاری از کشورها مرزهای خود را به روی کامیون‌های تزانزیتی بستند و تا مدت‌ها وضعیت ترددها با اعمال محدودیت‌های شدید انجام می‌شد. البته برخی کشورها سیسات‌های سخت‌گیرانه‌تری اعمال کردند؛ از آن جمله کشور ترکمنستان که همچنان امکان ورود و تردد ناوگان ایرانی به درون مرزهای خود را نمی‌دهد.

در این رابطه جواد هدایتی، مدیرکل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصریح کرد: پس از بازگشایی مرزها از سال گذشته تاکنون روند مناسبی در زمینه افزایش ترددهای مرزی و ترانزیت داشته‌ایم و به طور متوسط ماهانه حدود ۱۵ درصد به ترددهای مرزی کشور افزوده شده است. این وضعیت در سال جاری نیز ادامه پیدا کرده و مناسبات تجاری‌ با کشورهای همسایه افزایش یافته است.

او با بیان اینکه میزان ترددهای مرزی ایران در مرزهای ۲۴ گانه به شرایط قبل از کرونا برگشته است، افزود: البته در این میان همچنان مشکلاتی در زمینه ترددهای مرزی و ترانزیت با ترکمنستان و کشورهای آسیای میانه داریم و محدودیت‌هایی در این رابطه از سوی این کشور وضع شده و همچنان باقی است. مقامات ترکمنستان همچنان امکان ورود و تردد ناوگان ایرانی به درون مرزهای خود را نمی‌دهد اما با وجود این مسئله همه ترددهای مرزی و ترانزیتی در مرزهای مختلف کشور به شرایط خوب قبل از شیوع ویروس کرونا بازگشته است.

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پاسخ به سوالی درباره اینکه ایا برای واکسیناسیون رانندگان ترانزیتی و بین‌المللی اقداماتی در سازمان راهداری انجام شده است یا خیر؟ ادامه داد: در این مورد با مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکاتباتی انجام داده‌ایم تا رانندگان ترانزیتی و بین‌المللی را در اولویت واکسیناسیون قرار دهند و بتوانیم آن‌ها را واکسینه کنیم.

هدایتی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۵۰ هزار نفر راننده ترانزیتی و بین‌المللی در کشور فعال هستند، گفت: با ستاد ملی مقابله با کرونا مذاکره کرده‌ایم چرا که بسیاری از کشورهای جهان رانندگان ترانزیتی و بین‌المللی خود را در اولویت واکسیناسیون قرار داده‌اند و حتی برخی از دستگاه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و توصیه‌های فراوانی در این زمینه انجام داده‌اند و امیدواریم این درخواست ما اجابت شود و بتوانیم رانندگانی از این دست را واکسینه کنیم.

۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
کد خبر: ۹۴٬۷۷۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =