۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
کد خبر: . ۹۴٬۰۴۲
تأسیس بانک ویژه معیشت و نیازهای اساسی مردم

زاکانی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اکنون من صدای غارت‌شدگان هستم چراکه دیده‌ام چگونه یک شبکه فساد راه‌اندازی کرده و کرده‌اند، بر همین اساس ما پنجه در پنجه مفسدان قرار داده‌ایم.

به گزارش بازار، علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری امروز (سه‌شنبه، ۲۵ خرداد) گفت: ما در انقلاب اسلامی شعارهای زیاد و خوبی مانند نه غربی، نه شرقی و جمهوری اسلامی داریم که از ابتدای انقلاب تا امروز انقلاب بر این محور پیش رفته و به عنوان یک الگو برای سایر کشورها بوده است.

وی افزود: ما دو مانع داخلی و خارجی در راه ساخت ایران داریم که یک روز مانع خارجی ما آمریکا و شوروی بود که البته امروز هم این دشمنان هستند. این‌ها در مقام عمل به جز غارت به چیزی فکر نمی‌کنند، اما ما در قبال عمل هم دارای راهبرد فکری و هم راهبردی عملی هستیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مقام نظر هم یکسری خود را تهی از اشتباه می‌دانستند و به یک نتیجه رسیده بودند که انقلاب اسلامی در ابتدا خوب بود، اما بعد از آن جز نظام سلطه نمی‌توان آن را اداره کرد.

زاکانی بیان کرد: اگر در انقلاب شعار داده می‌شد، به معنای واقعی کلمه به آن عمل هم می‌کردند، مثل امروز نبود که یک طبقه خاصی را در جامعه شکل بدهند. ما با این نگاه غلط داخلی برخورد می‌کنیم، حالا می‌خواهد این موضوع در اصولگرا هم باشد تفاوتی نکرده و برخورد می‌کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در دو دهه گذشته با فساد مبارزه کردیم که ۷۰ بار به دادسرا رفته و ۱۵ پرونده برای ما باز کردند، اما هر بار آنها محکوم شدند چراکه ما صدای مردم و محرومان بودیم. ما در مقام نظر با آنها اختلاف داریم، زیرا ما با یک نگاه فلسفی درست به جامعه و کشور نگاه می‌کنیم و باید بگویم ما احساس تزلزل نکرده و خودمان را محروم نخواهیم کرد. زیرا برخی تفکرات افراطی در کشور وجود دارد؛ چراکه نگاه ما پیشرفت بوده و شاگرد نمی‌مانیم. البته دچار افراط و تحجر هم نمی‌شویم.

توانمندی داخل کشور را اصل می‌دانیم
زاکانی ادامه داد: ما توانمندی داخل کشور را اصل می‌دانیم و به رهبر، مکتب و مردم اعتماد داریم و از همه فرصت‌های منطقه‌ای و جهانی سود خواهیم برد. از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که برخلاف تبلیغات نادرستی که می‌کنند به هیچ عنوان دیوار نمی‌کشیم و نسبت به ۱۵ کشور اطراف خودمان برنامه داشته و تعامل برقرار خواهیم کرد. همچنین در قبال روسیه و چین هم ناظر بر تعامل دوطرفه رفتار می‌کنیم و البته همه غرب را تنها آمریکا نمی‌دانیم.

وی افزود: فکر ما یا همان جبهه انقلاب یک منطق درست دارد، ما می‌خواهیم به نخبگان تکیه کرده و توانمندی کشور را به میدان بیاوریم، زیرا ساختن ایران الگو برای ما در اولویت قرار داشته و مطمئنا از بعد مادی و معنوی رشد خواهیم کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: هم‌اکنون مانع‌های داخلی و خارجی نمی‌تواند نگاه مردمی ما را نسبت به واقعیت جامعه منحرف کند. اکنون من صدای غارت‌شدگان هستم چراکه دیده‌ام چگونه یک شبکه فساد راه‌اندازی کرده و کرده‌اند، بر همین اساس ما پنجه در پنجه مفسدان قرار داده‌ایم.

زاکانی گفت: بزرگی‌ها و عظمت‌های جمهوری اسلامی از تفکر انقلابی به وجود آمده است که باعث شد در نانو، تکنولوژی و بیوتکنولوژی، تجهیزات دفاعی و بسیاری دیگر از بخش‌های مختلف پیشرفت کنیم. انتخابات ما شب قدر ماست، در همین راستا زمینه استحکام درونی نظام را فراهم کرده و شرایط را به سمتی می‌بریم که مردم بر قدرت بنشینند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تکیه ما بر ۴۲ سال فعالیت ما در انقلاب است که می‌توانیم برای تمام این مدت پاسخگو باشیم. ما معتقد به پیوستگی بین مردم و امام هستیم و همیشه بر این باور بوده و هستیم که جریان انقلاب فراتر از افراد هستند. هر کسی که تفکر ما را بپسندد، حتی اگر از جانب مخالف‌های ما هم باشد برای ما مورد قبول است. امیدواریم با پیروزی در انتخابات بتوانیم ایران متمدن و قوی را به عنوان الگو برای ایرانیان و سایر کشورها رقم بزنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما با اسم‌ها کاری نداریم، در واقع ما با جوهره و ریشه فساد مقابله می‌کنیم، اگر کسی فساد می‌کند باید یک چوب بخورد، اگر گفت انقلابی‌ام و اصولگرا، دو چوب خورده و اگر گفت فامیل زاکانی‌ام باید سه چوب بخورد.

زاکانی ادامه داد: آنچه مهم است تغییر جهت‌گیری‌های ناصواب در اداره کشور است و هر ۵ نامزد جبهه انقلاب این امکان را دارند و علت این نکته که درخواست کردیم بنشینیم و با هم صحبت کنیم، این بوده است که سرمایه فراهم شده برای جبهه انقلاب صرف اشخاص نشود.

وی با بیان اینکه تغییر جهت‌گیری اداره کشور برای ما مهم است و می‌خواهیم کسی سر کار بیاید که مانند دولت فعلی ویرانه تحویل ندهد و ۳۴ هزار میلیارد تومان بدهی روی دست دولت آینده نگذارد، گفت: در این شرایط هم مشارکت بالا و هم پیروزی جبهه انقلاب برای ما موضوعیت دارد، اما باید دید اقبال مردم به کدام سمت است و سپس تصمیم بگیریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اموال به غارت رفته مردم را که در جریان خصوصی سازی‌های نادرست اتفاق افتاده پس می‌گیریم، گفت: بانکی را تأسیس می‌کنیم که ناظر بر حوزه معیشت و نیازهای اساسی مردم کار کند.

زاکانی افزود: اگر باگ‌های مالیاتی شناسایی شده و ۳۷۰ هزار میلیارد تومان معوقه‌های مالیاتی پس گرفته شود، دیگر هیچ محرومی بدون مسکن باقی نمی‌ماند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر مذاکرات برجام گفت: از مذاکرات فرار نمی‌کنیم و این موضوع در شورای امنیت ملی تصمیم‌گیری می‌شود و بنده موافق این مذاکرات هستم که رهبری هم این مذاکرات را قبول کردند. تیم مذاکرات دولت فعلی را قوی نمی‌دانم و منافع ملی را فدای سیاست‌های فرعی نمی‌کنم. در این مسیر، ما در حوزه مطالبه هستیم نه بدهکار. ما وظیفه خود را در توافق برجام انجام دادیم و اکنون ۳ کشور اروپایی باید جبران کرده و ما از آنها استیضاح حقوق خود را خواهیم کرد. آمریکا می‌تواند برگردد فقط باید تحریم‌ها را بردارد. ما بر ملت خود تکیه داریم.

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
کد خبر: ۹۴٬۰۴۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =