۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
کد خبر: . ۹٬۲۳۳
تمهیدات ویژه سازمان تامین اجتماعی در روزهای کرونایی

این روزها تب کرونا کشور را فرا گرفته است و مسئولین از مردم می خواهند تا برای کاهش احتمال ابتلا به این بیماری تنها در صورت لزوم از خانه خارج شوند.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی یکی از نهادهایی است که مستقیما با زندگی روزمره بسیاری از افراد در ارتباط است؛ پرداخت حق بیمه، غرامت دستمزد ایام بیکاری، مستمری بازنشستگان، بازماندگان و از کارافتادگان، بازرسی از واحدها و صنف های مختلف تنها بخشی از رابطه تنگاتنگ تامین اجتماعی با شهروندان به شمار می رود. اما با توجه به شرایط موجود در جامعه این سوال پیش می آید که این سازمان چه تمهیداتی در رابطه با کاهش بار مراجعات در این روزها و ماه های کرونایی در نظر گرفته است.

مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، در خصوص اقدامات این سازمان در این پیک زمانی، در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با تأکید بر استفاده از خدمات غیرحضوری، بدون نیاز به مراجعه به شعب تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر فرایند اخذ اثر انگشت در تمامی قرادادها و فرم ها حذف شده است.

جعفر سمساری بیان کرد: دفترچه تمامی بیمه شدگانی که دفترچه درمانی‌شان تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ دارای اعتبار بوده و استحقاق دریافت درمان داشته اند، تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ دارای اعتبار است و این افراد بدون نیاز به مراجعه جهت تمدید دفترچه تا زمان اعلام شده می توانند از خدمات درمانی سازمان استفاده کنند.

سمساری در رابطه با خدمات مستمری بگیران گفت: مشاهده فیش حقوقی، حکم افزایش سالیانه، شماره حساب مستمری بگیران، صدور گواهی حقوق و کسر اقساط معوق از طریق سامانه خدمات غیرحضوری انجام می گیرد.

وی، از انجام هماهنگی های لازم با بانک مرکزی و کانون بازنشستگان آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: با توجه به شرایط پیش آمده فرایند کنترل کفالت بازماندگان و مستمری بگیران که هر شش ماه یکبار انجام می شد، فعلا اجرا نمی شود و نیازی به حضور در شعب تامین اجتماعی نیست.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در خصوص بازرسی های این مجموعه بیان کرد: انجام بازرسی‌ های مرتبط با امور بیمه شدگان و بازرسی از کارگاه ها تا پایان فروردین ماه سال۹۹ جز در موارد خاص نظیر درخواست صدور مفاصا حساب ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی در خصوص کارگاه های فاقد سابقه، متوقف شده است.

وی ادامه داد: به منظور تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان و تداوم بیمه پردازی تا پایان فروردین سال۹۹ نیازی به استعلام از سازمان تامین اجتماعی نبوده و ادارات کل استان ها باید مراتب را مستقیما به سازمان حمل و نقل و پایانه های استان مربوطه منعکس کنند.

سمساری در خاتمه از کاهش مراجعات حضوری به این مجموعه طی ماه جاری خبر داد و افزود: تمهیدات لازم برای مراقبت از همکاران بیمه و مراجعان در رابطه با مسائل بهداشتی در نظر گرفته شده است.

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
کد خبر: ۹٬۲۳۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =