۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
کد خبر: . ۸۷٬۷۲۷
۷+۳، سیگنال دولت به بازار سرمایه

اسلامی، عضو شورای عالی بورس گفت: سران قوا، با تصویب بسته ۳+۷ به صورت عملی نشان دادند سیاست گذاری های کلان اقتصادی همسو با بازار سرمایه و در مسیر رشد آن است.

به گزارش بازار به نقل از بازار سرمایه ایران، سعید اسلامی بیدگلی، عضو شورای عالی بورس ضمن بیان مطلب فوق گفت: بسته پیشنهادی سازمان بورس و اوراق بهادار سیگنالی است که از سوی دولت، به منظور حمایت از بازار سرمایه صادر شده و مجموعه دولت و حاکمیت که تجلی اقتصادی آن، جلسه سران قوا است، با تصویب بسته ۳+۷ به صورت عملی نشان دادند سیاست گذاری های کلان اقتصادی همسو با بازار سرمایه و در مسیر رشد آن است.

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری با تاکید بر اینکه اثر عمیق این سیاست ها مهم تر از اثر تزریق مستقیم نقدینگی است، افزود: این سیگنال باید از طرف همه ارکان بازار نیز ارسال و همزمان باید بندهای بسته سیاستی ۳+۷ اجرا شود.

سعید اسلامی ادامه داد: نکته مهم این است که دولت بر اساس این بسته، از درآمدهای مالیاتی خود گذشته یا آن را به تعویق انداخته و تا زمانی که بازار به نقدینگی نیاز داشته باشد، منابع از بازار خارج نمی شود. باید توجه داشت که موضوع مالیات اهمیت زیادی برای همه دولت ها دارد و این موضوع که دولت، وصول بخش عمده ای از درآمد خود را به تعویق انداخته، به معنای اهمیت بالای بازار سرمایه است.

عضو شورایعالی بورس با اشاره به اینکه خود شرکت ها در بازار ثانویه نیز فعال می شوند و در راستای بهبود تولید افزایش سرمایه می دهند، ادامه داد: با این مصوبه جریان نقدی کمتری از شرکت ها خارج می شود و این امر توسعه، افزایش درآمد و سودآوری شرکت ها و در نهایت افزایش قیمت سهام را به همراه دارد.

وی افزود: البته در کنار اجرای این بسته، قیمت گذاری دستوری کالا ها، قیمت خوراک پتروشیمی ها، نرخ ارز و نرخ بهره بانکی از مسایل مهمی هستند که باید در بلند مدت به آنها پرداخته شود و در شرایط فعلی باید روی اصلاح برخی ریزساختارها هم تمرکز کرد.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
کد خبر: ۸۷٬۷۲۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =