۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
کد خبر: . ۸۷٬۵۳۶
احتمال بروز حادثه معدن طرزه در مازندران وجود دارد/ معادن ناایمن

ساری- مرتضوی، رئیس سازمان نظام مهندسی معادن مازندران با بیان اینکه ایمنی معادن مازندران خوب نیست، گفت: احتمال بروز حوادث معدن یورت و طرزه دامغان در استان وجود دارد.

مجتبی مرتضوی در گفتگو با خبرنگار بازار درباره وضعیت معادن استان از نظر ایمنی و احتمال بروز حوادثی نظیر معدن یورت و طرزه دامغان اظهار داشت: معادن زغال سنگ در دنیا جزو معادن خطرزا و سخت به شمار می رود و در استان نیز با مشکل ایمنی معادن در استان مواجه هستیم.

وی با اظهار اینکه چند معدن زغال سنگ فعالیت دارد، افزود: این معادن به دلیل تجمع گاز جزو معادن پرخطر به شمار می روند و وضعیت معادن در مجموع خوب نیست.

رئیس سازمان نظام مهندسی معادن مازندران با عنوان اینکه متولی ایمنی معادن وزارت صمت و کار است، افزود: در شرایط کنونی همه درپی آن هستند که مسئولیت ها را به گردن دستگاه های دیگری بیندازند زیرا وضعیت ایمنی در معادن خوب نیست.

مرتضوی با بیان اینکه مکاتبات متعددی با وزارت خانه برای ایمنی معدن صورت گرفته است، یادآور شد: از سوی متولیان امر درباره معادن استان اعلام خطر شده است.

وی گفت: متاسفانه برخورد لازم با متخلفان طبق آیین نامه ها صورت نمی گیرد در حالی طبق اصول ایمنی باید درصدی از درآمد معدن صرف ایمنی شود اما اکنون چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معادن مازندران درباره بررسی وضعیت معادن استان گفت: علامت های بروز اتفاقاتی نظیر حادثه معدن یورت و دامغان در معادن مازندران دیده می شود و در برخی معادن، کارگران زیادی مشغول کار هستند و وضعیت نگران کننده است.

به گزارش بازار از ۲۵۰ معدن استان ۱۲۰ معدن فعال و مابقی غیرفعال هستند.

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
کد خبر: ۸۷٬۵۳۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =