۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲
کد خبر: . ۸۵٬۳۷۱
داد و ستد ۵ میلیون کیلووات ساعت برق در بازار عمده فروشی بورس انرژی

در جلسه معاملاتی دیروز یکشنبه، در بازار فیزیکی برق بورس انرژی ایران ۳۱ هزار و ۴۰۰ قراردادتوسط شرکت‌ تولید نیروی برق پرند مپنا برای دوره تحویل هفتگی اردیبهشت ۱۴۰۰ عرضه و مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش بازار به نقل از بورس کالا، در جلسه معاملاتی دیروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه، در بازار فیزیکی برق بورس انرژی ایران ۳۱ هزار و ۴۰۰ قرارداد معادل  ۵ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۲۰۰ کیلووات ساعت برق به ارزش ۲ میلیارد و ۹۰۱  میلیون و ۳۶۰ هزار ریال توسط شرکت‌ تولید نیروی برق پرند مپنا برای دوره تحویل هفتگی اردیبهشت ۱۴۰۰ عرضه و مورد معامله قرار گرفت.

خاطر نشان می گردد، در بازار عمده فروشی برق نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ گشایش یافتند. همچنین در بازار عمده فروشی برق نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ پایان جلسه معاملاتی دیروز متوقف  و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

همچنین دیروز در تابلوی سلف موازی استاندارد برای قراردادهای با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه بورس انرژی ایران، در نماد (سمیعا۰۰۲) ۳۸ هزار و ۹۴ قرارداد با ارزشی بالغ بر۴۹۲ میلیارد و ۳۵ میلیون و ۸۱۷ هزار و۸۴۰ ریال و (سنفت۰۰۱) ۲ هزار و ۶۳۰ قرارداد با ارزشی بالغ بر ۳۰ میلیارد و ۸ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۹۰۰ ریال معامله شد.

در جلسه معاملاتی روز گذشته همچنین در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی ایران و در تابلوی اوراق گواهی ظرفیت، ۲۲ هزار و ۲۰۰ ورقه گواهی ظرفیت نقدی با ارزش ۳۱۶ میلیارد و ۴۳۸ میلیون  و ۸۰۰ هزار ریال معامله شد.

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲
کد خبر: ۸۵٬۳۷۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =