۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
کد خبر: . ۸۴٬۵۶۲
قیمت جدید خرید تضمینی گندم برای کشاورز صرفه اقتصادی دارد

گرگان- ایمانی، دبیر خانه کشاورز گلستان گفت: بر اساس آنالیز هزینه های تولید رقم پنج هزار تومان خرید تضمینی گندم برای کشاورز صرفه اقتصادی دارد.

علی قلی ایمانی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: مطالبه ما برای قیمت تضمینی خرید گندم بین پنج هزار تومان تا پنج هزار و ٥٠٠ تومان بوده است.

وی با بیان اینکه میانگین تولید گندم در یک هکتار چهار تن در نظر گرفته شده است، ادامه داد: این قیمت براساس آخرین رنج مصرفی نهاده های کشاورزی در نظر گرفته شده است و اگر کشاورزی تولید بیشتر از این مقدار داشته باشد برای کشاورز سود دارد.

ایمانی با تاکید بر اینکه کشاورزان باید تنها به قیمت خرید تضمینی گندم اتکا نداشته باشند، تصریح کرد: مدیریت مزرعه، استفاده به موقع از علف کش و قارچ کش ها و آبیاری مناسب می تواند به بهره وری و افزایش عملکرد در واحد سطح و در نتیجه سود بیشتر برای کشاورز کمک کند.

دبیر خانه کشاورز گلستان ادامه داد:حمایت مالی از کشاورزان در سیستم بانکی و پرداخت وام با سودهای کمتر برای تامین به موقع نهاده های کشاورزی دارای اهمیت است که باید از سوی دولت مورد توجه قرار بگیرد.

ایمانی با بیان اینکه امسال کود در زمان برداشت محصول وجود نداشت و اگر هم بود بسیار گران بود، افزود: نهاده های کشاورزی باید به موقع در دسترس کشاورز باشد.

وی همچنین در خصوص کشاورزانی که گندم خود را با قیمت چهار هزار تومان فروخته اند، ادامه داد: حمایت مالی از کشاورزان در سیستم بانکی و پرداخت وام با سودهای کمتر برای تامین به موقع نهاده های کشاورزی دارای اهمیت است که باید از سوی دولت مورد توجه قرار بگیرد.

ایمانی با بیان اینکه امسال کود در زمان برداشت محصول وجود نداشت و اگر هم بود بسیار گران بود، افزود: نهاده های کشاورزی باید به موقع در دسترس کشاورز باشد.

وی همچنین در خصوص کشاورزانی که گندم خود را با قیمت چهار هزار تومان فروخته اند، ادامه داد: دولت با اعلام قیمت جدید باقی مانده مبلغی که باید پرداخت شود را به حساب کشاورز پرداخت خواهد کرد.

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
کد خبر: ۸۴٬۵۶۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =