۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
کد خبر: . ۸۴٬۱۵۱
بخش دولتی خواستار عدم اصلاح قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی است

زارعی، نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس، گفت: متاسفانه در نشست شورای قیمت گذاری محصولات اساسی توسط برخی از مسئولان دولتی پیشنهاد عدم اصلاح و قیمت گذاری جدید محصولات کشاورزی ارائه می‌شد.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، منصورعلی زارعی کیاپی نماینده مردم  ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی، در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری، گفت: در قانون به صراحت اعلام شده است که رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اقتصاد و وزیر جهاد کشاورزی باید شخصا در شورای قیمت گذاری و اتخاذ تصمیمات سیاست های حمایتی محصولات اساسی حضور داشته باشند، اما هیچکدام از این افراد جز وزیر جهاد کشاورزی به عنوان رئیس جلسه در نشست‌ها حضور نداشته‌اند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معاونین وزارتخانه‌ها و معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست شورای قیمت گذاری حق رای ندارند و نمی‌توانند تصمیم‌گیری قاطعی داشته باشند، ادامه داد: به دلیل عدم اصلاح لایحه بودجه ارسالی توسط دولت در زمینه خرید تضمینی گندم کسری بودجه‌ وجود دارد باید این موضوع توسط دولت طی شش ماهه گذشته مدنظر قرار می‌گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه در نشست شورای قیمت گذاری محصولات اساسی توسط برخی از مسئولان دولتی پیشنهاد عدم اصلاح و قیمت گذاری جدید محصولات کشاورزی ارائه می‌شود، عنوان کرد: علی رغم آنالیز قیمت گندم با رای گیری در خصوص اصلاح قیمت این محصول اساسی در نشست شورای قیمت گذاری موافقت نشد و نشست نیمه تمام ماند.

قیمت فعلی گندم کارشناسی نیست
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، افزود: قیمت ۴ هزار تومانی و فعلی گندم مبنای علمی و کارشناسی ندارد اما نرخ ۵ هزار ۸۰۰ تومانی بر اساس آنالیز قیمت، هزینه تولید و سود متعارف به دست آمده است.

زارعی کیاپی، گفت: عدم حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد در نشست شورای قیمت گذاری و اتخاذ تصمیمات سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی یکی از چالش‌های پیش روی اصلاح قیمت محصولات اساسی کشاورزی است.

۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
کد خبر: ۸۴٬۱۵۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =