۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
کد خبر: . ۸۳٬۴۶۱
اختصاص ۲۴۲میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سامانه گرمسیری ایلام

ایلام- استاندار ایلام از اختصاص ۲۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سامانه گرمسیری استان خبر داد و گفت: تکمیل سامانه گرمسیری منجر به تحول بزرگی در حوزه تولید خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بازار، محمد نوذری صبح امروز چهارشنبه در نشست با مدیران سامانه گرمسیری در محل استانداری ایلام، خواستار تسریع در اجرای این پروژه مهم شد و بیان کرد: سامانه گرمسیری یکی از پروژه‌های مهم استان در سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است که با اتمام آن تحولی بزرگی در حوزه تولید استان اتفاق خواهد افتاد.

وی در ادامه بر تکمیل این سامانه به‌عنوان یک پروژه مهم و مطالبه ملی در استان تاکید کرد و گفت: اتمام پروژه سامانه گرمسیری نقش مهمی در تحقق شعار سال در استان خواهد داشت.

شبکه‌ها فرسوده می‌شوند
استاندار ایلام در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت سامانه، گفت: این پروژه مهم در حوزه جهاد کشاورزی قریب ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اما در حوزه وزارت نیرو از کل ۲۶۰ کیلومتر طول سامانه بیش از ۸۰ درصد پیش فیزیکی داشته است.

نوذری در ادامه با اشاره به این مهم که خطوط فرعی انتقال آب برای ۱۷ هزار و ۵۵۳ هکتار در مناطق ایلام، مهران و دهلران طراحی شده است، گفت: برای تکمیل سامانه نیازمند انتقال آب از طریق شبکه اصلی هستیم.

وی با اشاره به سفر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان و تخصیص ۲۴۲ میلیارد تومان برای تکمیل سامانه گرمسیری خبر داد و گفت: در سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان در حوزه وزارت نیرو برای انتقال آب ۵۵۰ میلیارد به استان اختصاص یافت که از این میزان تاکنون ۱۰۵ میلیارد تومان تخصیص یافته و ۴۴۵ میلیارد نیز در بودجه ۱۴۰۰ تخصیص خواهد یافت.

تکمیل سامانه گرمسیری با ۱۳۷ میلیارد تومان اعتبار
استاندار ایلام با عنوان این مطلب که در این سفر همچنین ۱۳۷ میلیارد تومان در حوزه جهاد کشاورزی برای تکمیل سامانه گرمسیری اختصاص داده شده که به طور کامل تخصیص یافته، تاکید کرد: البته برای تکمیل کامل این پروژه مهم نیازمند تزریق اعتبارات بیشتر از محل و ردیف های دیگر چون صندوق توسعه ملی هستیم.

 نوذری با هشدار این مطلب که اگر در تکمیل سامانه گرمسیری بیش از این زمان سپری شود هم شبکه‌ها فرسوده می‌شوند و هم هزینه و خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد آورد، تأکید کرد: با توجه به نگاه مثبت مقام معظم رهبری در تکمیل طرح‌های مهم حوزه آب و خاک کشاورزی برای استان‌های محرومی چون ایلام، لازم است از طریق صندوق توسعه ملی برای تزریق اعتبارات برای این پروژه مهم اقدام لازم صورت گیرد.

وی با عنوان این مطلب که تکمیل سامانه به جد در دستور کار نظام و دولت است، گفت: در ایام پیش رو این مهم از طریق مسئولان ارشد ملی پیگیری می شود.

استاندار ایلام در پایان از تکمیل سد کنجان چم در سال جاری خبر داد و گفت: این سد هم اکنون بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا پایان دولت به بهره برداری خواهد رسید.

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
کد خبر: ۸۳٬۴۶۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =