۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
کد خبر: . ۸۲٬۸۳۰
افزایش ۷ برابری مخاطبان دوره های تخصصی بازار سرمایه

موحد، مدیرعامل مرکز مالی ایران، از افزایش هفت برابری مخاطبان دوره های آموزشی تخصصی بازار سرمایه خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از ۱۴ هزار دانش پذیر از دوره های مرکز مالی ایران استقبال کردند.

به گزارش بازار به نقل از بازار سرمایه ایران، سجاد موحد، با اشاره به اقدامات سال گذشته این مرکز اظهار کرد: به طور کلی در بحث آموزش رشد چشمگیری را در تعداد دوره، تعداد مشارکت کنندگان و همچنین نفر ساعت آموزشی شاهد بودیم؛ در سال ۹۹ توانستیم در مجموع بیش از ۱۵۰ هزار نفر ساعت آموزشی را با مشارکت بیش از ۱۴ هزار نفر که بیش از ۲۵۲ دوره آموزشی را شامل می شد با موفقیت برگزار کنیم.

وی همچنین به تعداد ساعات برگزاری دوره ها و تعداد دانش پذیران این مرکز اشاره و عنوان کرد: دوره های آموزشی برگزار شده توسط این مرکز با احتساب زمان برگزاری، بیش از ۱۵۰ هزار نفر ساعت آموزش را شامل شد که این میزان در سال ۹۸، ۱۹ هزار نفر ساعت آموزشی بود.

مدیرعامل مرکز مالی ایران با بیان ضرورت دانش و مهارت در بازار سرمایه و افزایش تقریبی حضور بانوان در بازار سرمایه خاطرنشان کرد: اینکه میزان حضور بانوان در بازار سرمایه افزایش پیدا کرده است ارتباط مسنقیمی با بالا رفتن دانش و مهارت آن ها در بازار سرمایه دارد؛ یکی از مواردی که نسبت به سال ۹۸ در سال ۹۹ با رشد قابل توجهی همراه بوده نرخ مشارکت بانوان بود؛ سال ۹۸ میزان حضور بانوان در دوره های آموزشی بازار سرمایه ۱۴ درصد به کل دانش پذیران بود که این میزان در سال ۹۹ به ۳۱ درصد رسید.

سجاد موحد با اشاره به اینکه تعداد اساتید همراه با این مرکز نسبت به سال ۹۸ با افزایش قابل توجهی همراه بوده،   اظهار کرد: در سال گذشته ۶۷ استاد همراه مرکز مالی ایران بوده اند که این اساتید در سطوح بالای علمی و مرتبط با بازار سرمایه و همچنین دارای تجارب گرانقیمت در نهادهای مالی معتبر و ارکان بازار سرمایه هستند؛ همچنین نرخ مشارکت اساتید زن از ۱۵ درصد به ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است و امید می رود این رشد در سال جاری هم ادامه پیدا کند.

وی در ادامه میزان رضایتمندی از دوره های آموزشی را بالای ۸۲ درصد عنوان و با اشاره به فعالیت های مرکز مالی ایران در راستای مسئولیت اجتماعی اظهار کرد: با توجه به ارتقای میزان حضور مخاطبان بازار سرمایه، در جهت انجام مسئولیت های اجتماعی همگام با رشد بازار سرمایه در سال گذشته وبینارهای مختلف آموزشی به صورت رایگان برگزار شد که با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد. این دوره ها در جهت ارتقاء سواد مالی افراد با موضوعات مرتبط با نیاز روز بازار سرمایه برگزار شده است.

خاطرنشان می شود: مرکز مالی ایران از سال ۹۲ با ساختار جدید در جهت تأمین نیازهای جدید بازار سرمایه در راستای توسعه آموزش و پژوهش آغاز به کار کرد. این مرکز از ابتدای کار تا به امروز توانسته در دو بخش آموزش های پایه و تخصصی بازار سرمایه دوره های مختلفی را برگزار کند.

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
کد خبر: ۸۲٬۸۳۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =