۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
کد خبر: . ۸۰٬۶۹۶
تحقق کامل اهداف اکتشافات‌ معدنی در سال ۹۹

گزارش عملکرد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی نشان‌دهنده تحقق اهداف تعیین شده سازمان در سال جهش تولید است.

به گزارش بازار به نقل از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، عملکرد این سازمان تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۹ در سال جهش تولید از سوی دفتر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه این سازمان ارائه شد.

شناسایی و پی‌جویی ۱۲۳ هزار کیلومتر مربع در سال ۹۹
بر اساس این گزارش و بر مبنای عملکرد شاخص‌های اختصاصی ارزشیابی عملکرد؛ در بخش شناسایی و پی‌جویی، اکتشاف عمومی و تفصیلی پتانسیل‌های معدنی کشور، میزان ۱۱۵ هزار کیلومتر مربع، به عنوان هدف کمی در نظر گرفته شد که بر همین اساس مقدار ۱۲۳ هزار کیلومتر مربع به‌ثمر رسیده که عملکرد نهایی سازمان از برنامه ابتدای سال پیشی گرفته است.


تهیه ۵۵ ورقه نقشه و گزارش اطلاعات پایه زمین‌شناسی
در زمینه تولید اطلاعات پایه زمین‌شناسی و تهیه نقشه، ۵۰ ورقه نقشه/گزارش در دستور کار قرار گرفت که طی این مدت ۵۵ ورقه نقشه/گزارش در حوزه دریا و خشکی با مقیاس­‌های مختلف تولید و منتشر شده است که در این شاخص نیز رشد چشمگیر نسبت به سالیان قبل مشاهده می شود.

تهیه ۴۰ برگ نقشه مخاطرات زمین‌شناسی
در بخش تهیه نقشه‌های مهندسی و مخاطرات زمین‌شناختی شامل مخاطرات زمین‌لرزه، ریزگرد، سیل، فرونشست، تغییرات اقلیم نیز ۳۰ برگ نقشه و گزارش به عنوان هدف در نظر گرفته شده که با همت متخصصان و کارشناسان حوزه مربوطه، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موفق به دستیابی به ۴۰ برگ نقشه و گزارش شد.

اکتشاف ۳۵ هزار کیلومتر خطی به روش ژئوفیزیک هوایی
همچنین در زمینه اکتشاف به روش ژئوفیزیک هوایی (برداشت، پردازش، تعبیر و تفسیر، مدلسازی و معرفی مناطق امید بخش) باوجود محدودیت جدی در منابع مالی و عدم تخصیص اعتبارات مورد نیاز، عملکرد ۳۵ هزار کیلومتر خطی با توجه به انجام پردازش، تعبیر، تفسیر و مدلسازی در راستای دستیابی به اکتشاف ذخایر پنهان و عمیق به وسیله این روش محقق شد.

انجام ۲۸ هزار آنالیز نمونه معدنی
در عنوان شاخص نمونه‌های آنالیز شده در آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تعداد ۲۸ هزار آنالیز نمونه معدنی به عنوان هدف در دستور کار قرار داشت که این مقدار تا پایان سال ۹۹ کاملا محقق شده است.
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ثبت یک محدوده ژئوپارک را نیز در بخش پتانسیل‌یابی و ارزیابی ژئوپارک‌های ایران در نظر داشت که خوشبختانه موفق به تحقق و معرفی یک محدوده شده است.

همچنین گزارشات تحلیلی مجموعه داده‌های زمین‌شناسی و اکتشافی کشور نیز یکی دیگر از موارد عملکردی این سازمان است که با توجه به هدفگذاری انجام شده، تعداد ۵ پیمایش استانی که نتایج و مدلسازی‌های آن بی‌شک در جهت سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های بخش معدن قابل کاربرد است، محقق شده است.

۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
کد خبر: ۸۰٬۶۹۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =