۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
کد خبر: . ۸۰٬۲۳۶
گام جدی در مسیر جهش تولید منجر به تحول اقتصادی می‌شود| مبارزه با فساد پیش‌نیاز اساسی برای رونق تولید

سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی راه اصلی خنثی سازی تحریم‌ها را رونق تولید داخلی دانست و گفت: گام جدی در مسیر جهش تولید منجر به تحول اقتصادی در سال ۱۴۰۰ و خنثی سازی تحریم‌ها می‌شود.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، علیرضا سلیمی، با اشاره به سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اگر جهش تولید در سال ۱۴۰۰ با جدیت دنبال شود یقینا تحولی در اقتصاد به وجود خواهد آمد، گفت: رونق تولید تنها یک شعار نبوده و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری باید با تکیه بر آن به سمت خنثی‌سازی تحریم‌ها حرکت کنیم.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با بیان اینکه راه خنثی سازی تحریم‌ها رونق تولید داخلی است، ادامه داد: هنگامی که غربی‌ها واردات بنزین به کشورمان را تحریم کردند، تولید این فرآورده نفتی تنها حرکتی بود که تحریم‌ها را در این زمینه شکست، البته در حوزه ‌های دیگری چون ادوات نظامی، ماهواره و نانو تکنولوژی هم شاهد چنین رویدادی بودیم که با رونق تولید و پیشرفت تحریم‌ها بی‌اثر شدند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رونق تولید در شرایط فعلی کشور ضرورتی انکار ناپذیر است، تصریح کرد: باید با همدلی و تلاش بی‌وقفه برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ اعلامی مقام معظم رهبری در خصوص تولید، پشتیبانی‌ها و رفع موانع که امری ضروری و مهم است، اقدام کنیم، البته رونق تولید پیش نیازهایی داشته که مقام معظم رهبری در صحبت‌های خود به عمده آن‌ها اشاره کردند.

این نماینده مردم در مجلس مبارزه با فساد را یکی از پیش‌نیازهای اساسی برای رونق تولید در کشور ارزیابی کرد و گفت: رونق تولید یقینا در بستر فساد محقق نمی‌شود از این رو باید ابتدا با فساد مبارزه کنیم. از طرفی تولید ملی نیازمند اراده ملی و جمعی بوده و برای رونق آن همه باید باهم تلاش کنیم و برای استفاده از تولیدات داخلی یک عزم جدی میان مردم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بستر تولید داخلی به نحوی باید فراهم شود که تولید کننده برای اخذ کوچک ترین مجوز هفت خان رسم را طی نکند، اضافه کرد: یکی دیگر از پیش نیازها برای رونق تولید، حذف قوانین دست و پا گیر و تلاش برای تولید محصولات داخلی با کیفیت و ارزان است. از طرفی افزایش قدرت خرید مردم و افزایش ارزش پول ملی برابر با پول‌های دیگر کشور از جمله مواردی  است که باید به آن توجه شود البته تحقق آن نیازمند به میدان آمدن اقتصادانان، مجلس و دولت بوده تا با همکاری یک دیگر این مهم را محقق سازند.

این نماینده مردم در مجلس شوری اسلامی، در پایان خاطرنشان کرد:  اگر موارد مذکور با جدیت و به درستی پیگیری شوند در سال ۱۴۰۰ شاهد تحولی در اقتصاد کشور خواهیم بود.

۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
کد خبر: ۸۰٬۲۳۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =