۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
کد خبر: . ۷۶٬۷۳۲
افت سودسازی «وهور» در یکسال مالی

شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه سود هرسهم را ۱۶۷ریال اعلام کرد که در مقایسه با سود سال قبل با افت ۵۴درصدی مواجه شده است.

به گزارش بازار به نقل از بازار سرمایه ایران، شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور در یکسال مالی سود عملیاتی را ۱۱هزار و ۲۹۲میلیارد ریال و سود خالص را ۱۱هزار و ۲۳میلیارد ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال مالی قبل به ترتیب با رشد ۵۸۹ و ۶۶۰درصد همراه شده است.

این شرکت با سرمایه ثبت شده۴هزار میلیارد ریالی، سود انباشته پایان دوره را با رشد ۵۶درصدی مبلغ ۲هزار و ۶۲۳میلیارد ریال منتشر کرده است.

با توجه به صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس، «وهور» با رشد ۲۰هزار و ۱۳۵میلیارد و ۲۷۶میلیون ریال این پرتفوی همراه شده است. در این صورت وضعیت بهای تمام شده پرتفوی بورسی ۲هزار و ۵۳۴میلیارد ریالی به مبلغ ۲هزا رو ۵۳۴میلیارد ریال رسید. همچنین ارزش بازار آن با رشد ۲۲هزار و ۶۷۰میلیارد ریالی به ۲۲هزا رو ۶۷۰میلیارد ریال بالغ شده است.

"وهور" در نظر دارد پرتفوی شرکت را به دو بخش اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کند. در اهداف کوتاه مدت، راه اندازی پروژه ۱۴ مگاواتی جاسک را می توان ذکر کرد. در خصوص اهداف بلند مدت می‌توان به افزایش سرمایه گذاری در بخش انرژیهای تجدیدپذیر مانند نیروگاه های بادی اشاره کرد و همچنین احداث نیروگاه های سیکل ترکیبی در برنامه های بلند مدت شرکت است.

خاطرنشان می شود:  در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت در تاریخ ۱۲بهمن۱۳۹۹ که برگزار شد اصلاح ساختار مالی مطرح شد و سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی سرمایه گذاری های بلند مدت به مبلغ ۶۶هزار و ۱۷۶میلیارد ریال (یک هزار و ۵۵۴ درصد) افزایش یافت که افزایش سرمایه مزبور در تاریخ ۳اسفند۱۳۹۹ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید.

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
کد خبر: ۷۶٬۷۳۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =