۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
کد خبر: . ۷۶٬۲۹۸
ضرورت تسریع در برنامه‌ریزی جهت رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان

زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، دستورالعمل تکمیلی مصوبه یکصد و هفتاد و هفتمین نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت را راهگشا و رفع کننده مشکلات صادرکنندگان در حوزه ایفای تعهدات ارزی دانست.

به گزارش بازار، حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی جامع به صادرکنندگان جهت ایفای تعهدات ارزی در روزهای پایانی سال، دستورالعمل تکمیلی مصوبه یکصد و هفتاد و هفتمین نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت را راهگشا و رفع کننده مشکلات صادرکنندگان در حوزه ایفای تعهدات ارزی دانست.

زادبوم در نشست کمیته اقدام ارزی دستورالعمل تکمیلی پیشنهادی کمیته اقدام ارزی را جامع توصیف کرد و اظهار داشت: پیگیری‌های لازم جهت تصویب این دستورالعمل در کمیته ماده ۲ انجام و همچنین با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی زیرساخت‌های لازم برای تسریع در فرایند ایفای تعهدات ارزی فراهم شده است.

مسئول کمیته اقدام ارزی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف و تشخیص ارز حاصل از صادرات خدمات در سازمان توسعه تجارت ایران گفت:  در دستورالعمل تکمیلی مصوبه ۱۷۷ تمهیدات لازم جهت صدور خدمات فنی و مهندسی در نظر گرفته شده و لازم است ضمن استخراج کلیه مصادیق صادرات خدمات در خصوص ایفای تعهدات ارزی این بخش تصمیم‌گیری شود

۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
کد خبر: ۷۶٬۲۹۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =