۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
کد خبر: . ۶۹٬۷۸۴
برگزاری کمیته دستمزد بر مبنای تعیین رقم سبد معیشت

سومین جلسه رسمی کمیته دستمزد ۱۴۰۰ در راستای تصمیم‌گیری‌های مزدی بر مبنای تعیین رقم سبد معیشت امروز برگزار می‌شود.

به گزارش بازار، امروز (ششم بهمن ماه) جلسه رسمی کمیته دستمزدِ ذیل شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت، کارگران و کارفرمایان برگزار می‌شود.

از قرار معلوم، برنامه این جلسه ورود به محاسبات سبد معیشت است و فرامرز توفیقی (رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها) در این رابطه می‌گوید: اکنون که در بهمن ماه هستیم قاعدتاً باید محاسبات رسمی سبد معیشت صورت گیرد و به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه آمارهای تورمی دیماه اعلام شده و روند قیمت‌ها همچنان افزایشی‌ست؛ اضافه می‌کند: دولتی‌ها و کارفرمایان نباید بیش از این محاسبات سبد را به تاخیر بیندازند؛ شواهد همچنان حاکی از افزایش قیمت‌ها در بهمن است و هیچ دستاویزی برای پایین نشان دادن نرخ تورم ندارند.

به گفته او، سطح پوشش دستمزد به بیست درصد رسیده و بهتر است با محاسبه رسمی سبد معاش که همه متدها و اسلوب کار مشخص است؛ تعیین مزد سال آینده وارد مرحله جدی‌تری شود.
پس از محاسبات سبد معیشت در کمیته دستمزد، نتیجه به شورای عالی کار ارجاع داده می‌شود و این شورای سه‌جانبه، متولی اصلی تعیین دستمزد کارگران خواهد بود.

کمیته دستمزد همه ساله در ماه‌های پایانی سال آغاز بکار می‌کند و با برگزاری جلساتی با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت درباره تعیین شاخص‌های مزدی، سبد معیشت و دیگر مسائل پیرامون حق و حقوق کارگران گفتگو و نتایج و خروجی جلسات به شورای عالی کار جهت تصمیم گیری نهایی در خصوص دستمزد سال آتی ارجاع داده می‌شود.

۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
کد خبر: ۶۹٬۷۸۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =