گرانی و هرج و مرج اقتصادی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

حسینی، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به مشکلات گرانی و آشفتگی در حوزه‌های مختلف کشور، گفت: گرانی‌ها، تورم و هرج و مرج در حوزه صنعت، خودرو و مسکن به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و توسعه عدالت محوری با این مشی هرگز تحقق نخواهد یافت.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سیدالبرز حسینی نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۱ دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، گفت: وعده الهی در حال تحقق است، آنکه ادعا می‌کرد کدخدای دنیاست امروز به حرمت خون پاک شهدا که به دست شنیع ترین افراد ریخته شده، هیبت پوشالیشان فرو می‌ریزد. کنگره آمریکا توسط دولت اوباش به سردستگی رئیس‌جمهور قماربازش فتح می‌شود و صورت باطن آمریکا همان فردی است که پشت میز رئیس مجلس آمریکا تکیه زد. لذا قاتلین سردار پاک سرشت سپاه اسلام حتی توسط خودشان هم در امان نخواهند بود.

انتقاد از تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس سیگنال‌های عهدشکنان خارجی
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت سست پیمان آمریکا از برگشت به برجام سخن می‌گوید، به کدامین تضمین؟ به عهد شکن دیروز چه امیدی  برای قرار فردایش است؟ چرا برخی در درون همچنان دل به سراب بدعهدان بستند و تا جایی پیش رفتند که حتی شاکله مهم ترین لایحه بودجه ۱۴۰۰ را بر اساس سیگنال های عهد شکنان دیروز تدوین کردند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس یازدهم تصریح کرد: با شناخت همین بدعهدی دشمن است که مقام معظم رهبری فرمودند، «امروز پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنید». متاسفانه تحریم‌های ناجوانمردانه از یک سو و خود تحریمی‌های داخلی، سوء مدیریت درون و برون مرزی در بسیاری از سطوح مدیریتی کشور از سوی دیگر باعث ایجاد کلکسیونی از مشکلات منزلتی و معیشتی برای مردم انقلابی و نجیب کشور شده است.

آخرین تیر خلاص با گرانی‌های افسارگسیخته به سفره فرودستان جامعه زده شد
حسینی با بیان اینکه چرا باید هر روز سفره مردم کوچک و کوچک تر شود، گفت: آنچه امروز جامعه را دچار بحران نموده، مسئله بغرنج گرانی و تورم است. رئیس محترم دولت می‌گوید خیلی آهسته قیمت‌ها را افزایش دادیم تا کسی متوجه نشود. آیا می‌دانید با این کار آخرین تیر خلاص را به سفره فرودستان جامعه که حامیان واقعی انقلاب و نظام هستند، زدید؟

دولت اجازه دهد یکبار مردم طرف برد-برد باشد
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آقای رئیس جمهور؛ امروز کودکان بی‌بضاعت این سرزمین هیچ آرزویی ندارند، مصاحبه آن کودک کار در برنامه ماه عسل را به یاد دارید که در جواب مجری برنامه گفت هیچ آرزوی ندارد و اصلا وقت نمی‌کند که به آن فکر کند، امروز به خاطر فقر خودکشی کرده است. آقای روحانی؛ صدای نیاز همیشه بلند نیست، صدای بسیاری  از آنها در سطل‌های زباله شهر حبس شده است، شیشه ماشینتان را پایین بکشید، حتما وضع اقتصاد و معیشت و نفوس مردم را در چهره رنج کشیده افراد کمر تاشده در سطل‌های زباله را خواهید دید. بگذارید یکبار مردم طرف برد-برد شما باشند. جناب آقای روحانی به یاد داشته باشید خانمان سوز بود آتش آهی، گاهی.

وی در ادامه اظهار کرد: مشکلات فزاینده معیشتی، گرانی، تورم افسارگسیخته، تشدید بیکاری، اقتصاد فلج، تاراج دارایی مردم در بورس، رشد نقدینگی ۳هزار میلیاردی حاصل از سیاست‌های پولی و مالی غلط، آشفتگی در بخش کشاورزی به ویژه در تامین نهادها، هرج و مرج در حوزه صنعت، خودرو، فولاد، مسکن و تعطیلی پروژه‌های عمرانی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. توسعه عدالت محور با این مشی هرگز تحقق نخواهد یافت.

ضرورت حضور رئیس‌جمهور در خط مقدم حل مشکلات مردم
حسینی افزود: ریاست محترم جمهور مگر نمی‌گویید که در جنگ اقتصادی هستیم، توصیه می‌کنم در این ایام باقی مانده از ستاد کرونا پا به بیرون بگذارید و در خط مقدم حل مشکلات مردم حضور یابید. ژنرال هایتان را بیدار کنید، آنها خود را والی‌هایی می‌دانند که حضورشان نعمت است اما عملکردشان با شاخص های موجود در جامعه نقمت بوده است.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آقای رئیس جمهور؛ حضور با کفش معاون اولتان در چادر زلزله‌زدگان سرپل ذهابی را به یاد دارید، اگر به این رفتار نهیب می‌زدید امروز حضور در مجلس برایتان راحت تر بود. بدانید که اگر به توصیه رهبر فرزانه در جهت تعامل بین قوا در مذاکره داخلی گام بردارید آنگاه گر مقدر بشود، سلک سلاطین پوید سالک بی خبر خفته به راهی، گاهی.

۱۴۰ روستای خدابنده در تنش آبی به سر می برند
وی با اشاره به مشکلات مردم حوزه انتخابیه خود، گفت: در سطح استان، تخصیص آب از مطالبات جدی مردم و مجمع نمایندگان است، وزیر نیرو توجه داشته باشد که بر سر این موضوع هیچ مماشاتی نخواهیم داشت. مردم خدابنده با داشتن منابع استعدادهای بی‌بدیل خدادادی در زمینه‌های مختلف بعد از گذشت ۴۲ سال از انقلاب که ۳۸۲ شهید، هزار و ۳۴ جانباز نثار نظام نمودند، هنوز از ابتدایی‌ترین امکانات بی‌بهره هستند و اندک درآمد حاصله از تلاش مردم سخت کوش به دلیل نبود زیر ساخت‌ها از شهرستان خارج می‌شود.

حسینی یادآور شد: رفع بیکاری جوانان، ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی، ایجاد اشتغال، رسیدگی به امور بهداشت و درمان شهرستان که نبود تجهیزات پزشک امان مردم را بریده، آب شرب شهری و روستایی نیز در وضعیت خوبی نیست. با منابع آبی مطمئن همچنان ۱۴۰ روستای شهرستان در تنش آبی به سر می برند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تسریع در روند اجرای پروژه های زیرساختی همچون تکمیل راه‌های اصلی روستای و پروژه‌های ورزشی و بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی، توسعه شبکه گاز روستایی، رونق صنعت گردشگری با وجود پتانسیل‌های بالفعل، ایجاد و تکمیل فضاهای آموزشی مورد نیاز از مطالبات جدی مردم این منطقه است.

۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
کد خبر: ۶۶٬۵۸۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =