۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
کد خبر: . ۶۴٬۲۵۴
مخازن ذخیره‌سازی میعانات گازی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی به بهره‌برداری رسیدند

مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تکمیل عملیات راه‌اندازی و بهره‌برداری از دو مخزن ذخیره‌سازی میعانات گازی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی خبر داد.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش ‌بازار به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام با اشاره به ایجاد ظرفیت‌های جدید انبارش میعانات گازی پارس جنوبی، گفت: براساس برنامه مقرر، دو مخزن ذخیره‌سازی میعانات گازی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی تکمیل و آماده پذیرش میعانات گازی شده و هم‌اکنون انبارش این محصول در یکی از این مخازن ادامه دارد.

وی به آمادگی مخزن دوم پالایشگاه این فاز به‌منظور انبارش میعانات گازی اشاره کرد و گفت: کار آماده‌سازی مخزن سوم نیز در حال انجام است و طبق برنامه، تا پایان دی‌ماه امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

بهره‌برداری از واحدهای جانبی فاز ۱۴ تا پایان سال
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه واحدهای جانبی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: هم‌اکنون واحدهای جانبی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی آماده راه‌اندازی است و به‌زودی واحد هوای ابزار دقیق وارد مدار تولید می‌شود.

مشکین‌فام با اشاره اینکه تمام واحدهای یوتیلیتی به ترتیب عملیاتی می‌شوند، گفت: با برق‌دار شدن قریب‌الوقوع پست‌های برق پالایشگاه، واحد تأمین سوخت گازی (fuel gas) عملیاتی شده و شرایط تأمین و توزیع سوخت مورد نیاز  واحدهای پالایشگاهی امکان‌پذیر می‌شود.

وی افزود: با اجرایی شدن این فعالیت‌ها، سایر سرویس‌های جانبی به ترتیب وارد مدار بهره‌برداری شده و مشعل پالایشگاه فاز ۱۴ تا پایان امسال روشن و گام مهمی برای ورود گاز خام به پالایشگاه این طرح برداشته می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تأمین و ورود قطعات مورد نیاز ردیف‌های شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۴ و ایجاد جبهه‌های کاری جدید خبر داد و افزود: با توجه به محدودیت‌های بین‌المللی ناشی از کرونا و  شرایط تحریم، تأمین برخی از قطعات و شیرآلات باقیمانده با تأخیر جزیی مواجه شده که در حال پیگیری تأمین این اقلام هستیم تا براساس تعهدات و برنامه زمان‌بندی اعلام‌شده، نخستین ردیف شیرین‌سازی این فاز را وارد مدار تولید کنیم.

بندر خدماتی تنبک در آستانه راه‌اندازی
مشکین‌فام با بیان اینکه تکمیل تست‌های برق و ابزار دقیق اسکله صادرات گاز مایع تنبک مراحل پایانی خود را می‌گذراند، گفت: هم‌اکنون فعالیت‌های راه‌اندازی این پروژه درحال انجام است و امیدواریم تا پایان دی‌ماه امکان بهره‌برداری از اسکله صادرات گاز مایع سرد فراهم شود.

وی افزود: با عملیاتی شدن یک پست اسکله LPG این پروژه، امکان صادرات گاز مایع پالایشگاه‌های گازی سایت دو تحقق خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس همچنین از راه‌اندازی مخازن گاز مایع پالایشگاه فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی تا پایان امسال خبر داد و افزود: مطابق برنامه‌ریزی، برای هریک از پالایشگاه‌های این دو طرح، یک مخزن ذخیره‌سازی پروپان و یک مخزن ذخیره‌سازی بوتان تحویل بهره‌بردار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه راه‌اندازی مخازن بوتان و پروپان پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ وارد فاز عملیاتی شده و تست مخازن با گاز نیتروژن درحال انجام است، گفت: خوشبختانه در پالایشگاه فاز ۱۳ نیز عملیات اجرایی آماده‌سازی مخازن LPG در حال پیگیری است و با فاصله حدود یک ماه، مخازن گاز مایع این طرح به مرحله راه‌اندازی می‌رسد.

وی افزود: در گام نخست، مخازن LPG فازهای ۲۲ تا ۲۴ با گاز مایع سرد تولیدی در پالایشگاه  این طرح پر شده و پس از آن از طریق خطوط رابط به طول ۸ کیلومتر به‌منظور صادرات به بندر صادراتی تمبک ارسال می‌شود.

۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
کد خبر: ۶۴٬۲۵۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =