تهاتر با تأمین اجتماعی برای حل بدهی‌های شهرداری

هاشمی، رئیس شورای شهر تهران از تهاتر شهرداری با تأمین اجتماعی برای حل بدهی‌های شهرداری به این سازمان خبر داد و گفت: این موضوع به هیچ عنوان بحث تراکم‌فروشی نیست.

به گزارش بازار، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسات شورا به صورت ترکیبی در حال برگزاری است و امروز با حضور ۱۹ نفر از اعضاء جلسه را برگزار کردیم که در ابتدا تذکراتی مطرح شد و دوستان نقدهایی به برخی از اقدامات شهرداری، دولت و مجلس داشتند.

هاشمی درباره ماجرای تهاتر شهرداری با تأمین اجتماعی گفت: برخی از بیمارستان‌های پایتخت از جمله بیمارستان میلاد پایان کار ندارد یا عوارض ساختمانی توسط تأمین اجتماعی به شهرداری داده نشده و از طرفی از آنجایی که شهرداری به تأمین اجتماعی بدهی دارد قرار شد در این راستا تهاترهایی صورت گیرد.

وی بیان داشت: این موضوع بحثی است که بدهی‌های شهرداری را به تأمین اجتماعی برطرف می‌کند و به هیچ عنوان موضوع تراکم‌فروشی نیست همچنین قضیه در حال حل شدن است البته اگر مطبوعات اجازه دهند.

محسن هاشمی ادامه داد: تصویب عوارض توسط شوراهای شهر انجام می‌گرفته که با اقدام اخیر مجلس این مسئله زیر سوال رفته است و ما موضوع را پیگیری می‌کنیم تا ببینیم چگونه می‌توان آن را حل کرد.

رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: مسئله ساختار شهرداری امروز در صحن شورا مطرح شد و از آنجایی که برخی معاونت‌ها برای تشکیل یا تجمیع مصوبه شورای شهر را ندارند تذکراتی به مدیران شهرداری مطرح شد.

وی گفت:‌همچنین ۱۵ پرونده مربوط به باغات امروز در صحن شورا مطرح شد که اعضای شورای شهر به باغ بودن تعدادی از این پرونده‌ها و باغ نبودن تعدادی دیگر رأِی دادند.

محسن هاشمی در مورد اقدام اخیر مجلس در مورد تصویب عوارض بدون تصمیم‌گیری شورای شهر هم گفت: بر اساس قوانین تصویب عوارض در شهر بر عهده شورای شهر است، ولی شورای نگهبان با این موضوع مخالفت کرده و ایرادهایی به مصوبه مجلس در این زمینه داشته است. شورای نگهبان شورای شهر را برای تصویب عوارض چندان دخیل ندانسته و سوء تفاهم‌هایی در این زمینه پیش آمده است.

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌این مسأله از سوی شورای نگهبان جهت بررسی در مجلس ارائه شده است و نمایندگان بدون پیگیری و اخذ نظر مربوطه به نظر شورای نگهبان رأی داده‌اند که ما اکنون باید این قضیه را پیگیری کنیم تا حقوق شورا را بازگردانیم.

۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
کد خبر: ۵۷٬۸۱۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =