پرداخت ۵۰ درصد تسهیلات کرونایی حمل‌ونقل ریلی

صادقی، مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی وزارت راه و شهرسازی گفت: در مجموع ۵۰ درصد رقم تسهیلات درخواستی شرکت‌های بزرگ حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی پرداخت شده است.

به گزارش بازار، محسن صادقی، مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، درباره آخرین وضعیت تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حوزه حمل و نقل افزود: بر اساس آخرین گزارش‌ها تا تاریخ دوم آذرماه ۱۳۹۹، از مجموع حدود ۲۵۵۴ میلیارد تومان تسهیلات تخصیصی کرونا برای ۳۰ شرکت حوزه هوایی، پرونده ۲۹ شرکت با رقمی بیش از ۲۵۵۳ میلیارد تومان در مرحله بانک‌های عامل می‌با شد که از این تعداد، تسهیلات ۹ شرکت با رقمی بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات حمایتی شرکت‌های ریلی گفت: از مجموع اعتبار تخصیصی ۹۴۰ میلیارد تومان برای ۶۹ شرکت ریلی، پرونده ۶۰ شرکت با رقم تقریبی ۸۷۵ میلیارد تومان در مرحله بانک‌های عامل می‌باشد که از این تعداد، تسهیلات ۱۳ شرکت با رقمی حدود ۱۳۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

صادقی از ارسال پرونده همه شرکت‌های هواپیمایی به بانک‌های عامل خبر داد و افزود: پرونده همه شرکت‌های ریلی مسافری در نوبت بانک‌های عامل قرار گرفتند.

مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ضمن اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همه اقدامات لازم در خصوص تسهیل فرآیند اخد تسهیلات کرونا توسط وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است و امید می‌رود در روزهای آتی پرداخت این تسهیلات توسط بانک‌های عامل به شرکت ها، با سرعت بیشتری تداوم یابد.

وی در مورد برخی مسائل و مشکلات موجود در دریافت تسهیلات کرونا توسط شرکت‌های حوزه هوایی و ریلی گفت: در حال حاضر ستاد وزارت راه و شهرسازی راساً نسبت به رفع مشکلات شرکت‌های باقی مانده در حال اقدام است. با این حال عمده دلیل تاخیر در این زمینه، موضوع ارائه وثائق و تضامین و مشکلات چک برگشتی شرکت‌ها است.

۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
کد خبر: ۵۵٬۹۶۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =