تشکیل ۲۵۰ شرکت مرکزی به واسطه آلومینیوم اراک/ بازار رقابتی استان باید حفظ شود

اراک- بوالحسنی، دبیر انجمن آلومینیم استان‌مرکزی با اشاره به اینکه ۲۵۰ شرکت در استان به واسطه شرکت آلومینیوم اراک شکل گرفته است، گفت: در حال حاضر شرکت های بزرگی در رقابت با شرکت آلومینیوم ایران در کشور ایجاد شده اند و وجود انجمن آلومینیوم‌ می تواند شرکت های استان را در این بازار رقابتی حفظ کند.

مجید بوالحسنی در گفتگو با خبرنگار بازار، در خصوص وضعیت انجمن آلومینیوم استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر در حال تلاش هستیم تا شرایطی را فراهم کنیم که انجمن آلومینیوم به اتاق بازرگانی اراک الحاق شود، انجمن آلومینیوم بیش از ۱۴ سال تجربه با حدود ۶۰ نفر عضو دارد و در حال حاضر در حال تهیه برنامه برای سال جدید است.

بوالحسنی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد صنعت آلومینیوم کشور در استان مرکزی است گفت: یکی از پیشنهادات انجمن این است که سندیکایی که در کشور در حوزه آلومینیوم فعالیت می کند، به اراک منتقل شود.

عضو هیئت مدیره انجمن‌ آلومینیوم استان مرکزی بیان داشت: حسب توانمندی و پتانسیل استان مرکزی در حوزه آلومینیوم، با توجه به فعالیتهای ۱۴ ساله و تلاش هایی که در این زمینه انجام داده است امسال در نظر دارد با برنامه ای عملیاتی، فعالیت های جدیدی را برنامه ریزی و اجرا کند.

وی عنوان داشت: شرکت ایرالکو نیز می تواند پس از فعالیت مثمر ثمر انجمن آلومینیوم و احصا توانمندی ها و ظرفیت تولید واقعی شرکت های آلومینیوم استان، برای میزان تولید مواد خام، برنامه ریزی بهتری کند. 

بوالحسنی بیان داشت: فعالیت های انجمن آلومینیوم باعث می شود فعالان اقتصادی این حوزه با برنامه های انجمن پیش بروند و تعامل بین شرکت های بزرگ و کوچک بهتر شکل بگیرد.

عضو هیئت مدیره انجمن‌ آلومینیوم استان مرکزی بیان داشت: ۲۵۰ شرکت در استان مرکزی به واسطه شرکت آلومینیوم اراک شکل گرفته است ولی در حال حاضر شرکت های بزرگی در رقابت با شرکت آلومینیوم ایران در کشور در زمینه تولید آلومینیوم ایجاد شده اند و وجود انجمن آلومینیوم‌ می تواند شرکت های استان را در این بازار رقابتی حفظ کند، لذا از اتاق بازرگانی‌ اراک انتظار می رود که از تشکل ها نهایت حمایت‌ مادی و معنوی را داشته باشد چرا که قدرت تشکل ها به تعداد و نوع فعالیت اعضای آن بستگی دارد.

۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
کد خبر: ۴۹٬۲۳۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =