۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
اتخاذ تصمیماتی برای رفع موانع خرید اتوبوس‌های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری
در جلسه ای با حضور نایب رئیس مجلس و وزیر صمت صورت گرفت

اتخاذ تصمیماتی برای رفع موانع خرید اتوبوس‌های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری

در دومین جلسه بررسی موانع خرید اتوبوس‌های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری با حضور نایب رئیس مجلس، وزیر صمت، معاونان وزارتخانه‌های راه وشهرسازی و کشور، معاونان شهرداری تهران، مدیر عامل سایپا و ایران خودرو اقدامات و مصوباتی برای یک دوره مشخص اتخاذ شد.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، در دومین جلسه بررسی موانع خرید اتوبوسهای داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری که با حضور نیکزاد نایب رئیس مجلس، رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وزارتخانه‌های راه وشهرسازی و کشور، معاونان شهرداری تهران، مدیر عامل سایپا و ایران خودرو  صبح امروز برگزار شده بود، مقرر شد:

- ایران خودرو دیزل متعهد شد،  ارزبری تولید اتوبوس را حداکثر تا پایان اسفندماه از ۵۵ هزار یورو به ۴۱ هزار یورو در هر اتوبوس کاهش دهد.

- شهرداری تهران ۲۵۰ اتوبوس از ایران خودرو خریداری می‌کند. جهت خرید ۲۵۰ دستگاه اتوبوس بعدی، مقرر شد سازمان شهرداری ها اقدام لازم را جهت اخذ مجوز ترک تشریفات مناقصه از سازمان برنامه و بودجه انجام دهد. قیمت این اتوبوس ها به شرط پرداخت ۵۰ درصد هزینه در پیش پرداخت، ثابت خواهد بود.

- شهرداری ها تعداد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از محل اوراق مشارکت خریداری خواهند نمود. این مهم با محوریت سازمان شهرداری ها انجام خواهد شد.

- عقد قرارداد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس شهرداری تهران تا حداکثر ۳ هفته عملیاتی خواهد شد و ۵۰۰ دستگاه مربوط به شهرداری ها نیز تا حداکثر ۳ هفته عملیاتی می شود. این مهم به شرط قیمت ثابت و پرداخت ۵۰ درصد هزینه به صورت پیش پرداخت می باشد.

- جهت تعیین تکلیف تسهیل خرید اتوبوس های بین شهری جلسه ای با محوریت وزارت صمت با حضور سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور و سایر دستگاه‌های متولی برگزار گردد و تا ۱۵ روز توافق انجام شود و به مجلس شورای اسلامی گزارش شود. این جلسه به نمایندگی آقای صادقی نیارکی از وزارت صمت و آقای حسن نیا به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود.

- سازمان شهرداری ها حداکثر تا ۳ هفته اقدام لازم جهت تامین کپسول گاز ۵۸۰ دستگاه اتوبوس متوقف شده را انجام دهد.

- جلسه ای با محوریت آقای صادقی نیارکی و آقای جمالی نژاد و سایر دستگاه های متولی برگزار و درباره بازسازی ۵ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری تصمیم گیری می شود. تاکنون قرارداد بازسازی ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس منعقد شده است.

کد خبر: ۴۷٬۱۴۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha