تکمیل زنجیره تولید از الزامات جهش تولید در آذربایجان شرقی است

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی تکمیل زنجیره تولید را یکی از الزامات جهش تولید عنوان کرد و گفت: در هر یک از بخش‌های تولیدی، اگر همه حلقه‌ها تکمیل نشوند در گلوگاه‌ها دچار مشکل خواهیم شد و بر این اساس تکمیل زنجیره تولید در همه بخش‌ها ضروری است.

به گزارش خبرنگار بازار، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در محل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های جهش تولید گروه کاری صنعت، اظهار داشت: جهش تولید مهم‌ترین راه برون‌رفت از تحریم‌های ظالمانه است که باید با جدیت و همت بیشتر از سوی دستگاه‌های مسئول پیگیری شود.

وی با اشاره به اهمیت صنایع داروسازی در شرایط فعلی کشور، خواستار رفع موانع فعالیت این واحدها شد و گفت: گزارشی از وضعیت موجود واحدهای داروسازی استان و راهکارهای رفع تنگناهای این بخش تهیه و در شورای برنامه‌ریزی ارائه شود.

واگذاری و فروش املاک مازاد دستگاه‌های دولتی
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از این جلسه، واگذاری و فروش املاک مازاد دستگاه‌های دولتی را یکی از سیاست‌های محوری دولت برای تأمین منابع عنوان کرد و گفت: عواید فروش املاک مازاد هر دستگاه به خود آن دستگاه برمی‌گردد تا در تأمین هزینه‌های ضروری و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام صرف شود.

وی افزود: بسیاری از املاک و دارایی‌های دستگاه‌های دولتی، جزو سرمایه‌های منجمد هستند که برای نگه‌داری آنها نیز هزینه‌های زیادی صورت می‌گیرد؛ بنابراین مدیران دستگاه‌ها باید نسبت به تعیین تکلیف این املاک اهتمام کنند.

در این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان درخصوص عملکرد هسته کلیدی گردشگری در سند تدبیر توسعه استان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان درخصوص برنامه‌های جهش تولید در بخش صنعت و پروژه توسعه و تعمیق ساخت داخل و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان درخصوص آخرین وضعیت شناسایی املاک مازاد دستگاه‌های اجرایی گزارش دادند.

همچنین ۵ مورد از مصوبات کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری و شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان ازجمله نقشه اصلاحی حریم شهر خواجه و طرح هادی شهر ترکمانچای به تصویب رسید.

میرتاج‌الدینی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس و عضو ناظر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هم در این جلسه گزارشی از مصوبات کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ازجمله طرح اعتبار خرید کالاهای اساسی و ضروری، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و طرح اختصاص قیر رایگان برای ترمیم راه‌های روستایی ارائه کرد.

۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
کد خبر: ۴۵٬۳۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =