۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
کد خبر: . ۴۲٬۴۶۹
تسهیل دسترسی بیمه شدگان به خدمات درمانی

غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی گفت: این سازمان در راستای تسهیل دسترسی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به خدمات و مراقبت‌های تشخیصی و درمانی مورد نیاز از پزشکان و دندانپزشکان دعوت به همکاری می‌کند.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، شهرام غفاری اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در یکسال اخیر مطالبات خود را به مراکز طرف قرارداد بطور کامل پرداخت کرده و در حال حاضر تاخیری در پرداخت‌ها وجود ندارد؛ لذا با اطمینان از ادامه روند موجود، با عقد قرارداد جدید درصدد تسهیل دسترسی بیماران با گسترش شبکه پزشکان طرف قرارداد است.

وی افزود: توسعه نسخه الکترونیک در دستور کار سازمان تامین اجتماعی است و کلیه پزشکان، دندانپزشکان و کارشناسان مامایی اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت نسخه الکترونیک سازمان به نشانی ep.tamin.ir نسبت به نسخه‌نویسی الکترونیک اقدام و در عین حال در صورتی که تمایل به عقد قرارداد همکاری داشته باشند درخواست همکاری خود را با این سازمان در همین سامانه ثبت کنند.

مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: پزشکان با قبول شرایط اعلامی سازمان، از تاریخ ثبت درخواست طرف قرارداد سازمان محسوب شده و می‌توانند بیماران تامین اجتماعی را در چارچوب ضوابط و مقررات و رعایت تعرفه‌های مصوب دولت در بخش مربوطه ویزیت کنند.

غفاری افزود: درمانگران مذکور ۸۰ تا ۹۵ درصد حق ویزیت خود را به صورت برخط (آنلاین) در انتهای همانروز از سازمان تامین اجتماعی دریافت خواهند کرد و تلاش ما به عنوان سازمان بیمه‌گر پایه براین است که ضمن اینکه موانع مالی را از پیش پای بیمار بر می‌داریم ارتباط مالی بین پزشک و بیمار را به حداقل کاهش دهیم.

وی ادامه داد: بدیهی است با نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، دیگر نیازی به استفاده از دفترچه کاغذی بیمه شدگان نخواهد بود. ضمن اینکه این مهم، زمینه ساز تکمیل پرونده الکترونیک سلامت بیمه شدگان بوده که به نوبه خود ارتقای کیفیت خدمات و استفاده بهینه از منابع درمان را به دنبال خواهد داشت. همچنین حذف گردش کاغذ در مراودات درمانی و استفاده پزشکان از نسخه الکترونیک، بدون تردید می‌تواند در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نیز تاثیر به سزایی داشته باشد؛ لذا همکاری و همراهی تمام ذی نفعان نظام سلامت مورد انتظار و برای موفقیت طرح ضروری است.

۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
کد خبر: ۴۲٬۴۶۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =