۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳
حمایت ایران از برنامه سازمان ملل برای مقابله با تجارت غیرقانونی سلاح‌های سبک

حمایت ایران از برنامه سازمان ملل برای مقابله با تجارت غیرقانونی سلاح‌های سبک

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد: ایران از اجرای کامل برنامه اقدام سازمان ملل برای مقابله با تجارت غیرقانونی سلاح‌های سبک در همه سطوح حمایت می‌کند.

به گزارش بازار، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد گفت جمهوری اسلامی ایران از اجرای کامل برنامه اقدام سازمان ملل برای تجارت غیرقانونی سلاح‌های کوچک و سبک در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را حمایت می‌کند.

امیرسعید ایروانی در سخنان خود در چهارمین کنفرانس بازنگری پیشرفت‌های حاصل در اجرای برنامه اقدام برای جلوگیری، مبارزه و ریشه‌کن کردن تجارت غیرقانونی سلاح‌های کوچک و سبک، با قدردانی از تلاش‌های تیم‌ها و دفتر امور خلع سلاح سازمان ملل در سال گذشته تأکید کرد ایران آماده است تا در مسیر دستیابی به یک سند اجماعی از این کنفرانس از رئیس و تیم وی حمایت کند.

وی گفت ایران به عنوان قربانی تروریست‌های تحت حمایت خارجی و مواجهه مداوم با تهدیدات جنایات سازمان‌یافته و قاچاق مواد مخدر مرتبط با تجارت غیرقانونی سلاح‌های کوچک و سبک، اهمیت زیادی برای این برنامه قائل است.

ایروانی افزود ایران قوانین و سازوکارهای لازم را برای ارائه راهنمایی‌های سیاستی و تسهیل هماهنگی میان نهادهای ملی مرتبط برقرار کرده و پیشرفت‌های قابل‌توجهی در مبارزه با تجارت غیرقانونی سلاح‌های کوچک و سبک و مسائل مرتبط، به‌ویژه قاچاق مواد مخدر، داشته است.

وی همچنین تأکید کرد ایران توافق‌نامه‌های دوجانبه و سه‌جانبه با چندین کشور منطقه برای جلوگیری، مبارزه و ریشه‌کن کردن تجارت غیرقانونی سلاح‌های کوچک و سبک برقرار کرده است.

وی همچنین به مشکلاتی که محدودیت‌های غیرقانونی اعمال‌شده بر ایران ایجاد کرده‌اند، اشاره کرد و گفت این محدودیت‌ها دسترسی ایران به کمک‌های فنی و فناوری لازم برای مبارزه با تجارت غیرقانونی سلاح‌های کوچک و سبک را محدود کرده است.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد همچنین تأکید کرد برای مقابله با تجارت غیرقانونی سلاح‌های کوچک و سبک باید رویکرد جامعی اتخاذ شود که به هر دو دیدگاه عرضه و تقاضا بپردازد.

کد خبر: ۲۹۱٬۹۴۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha