۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳
اختصاص اعتبار ۳۱ هزار میلیاردی به استان‌ها از محل صندوق حساب ملی پیشرفت و عدالت
بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳:

اختصاص اعتبار ۳۱ هزار میلیاردی به استان‌ها از محل صندوق حساب ملی پیشرفت و عدالت

نمایندگان مردم در مجلس با هدف حمایت از اشتغال در چارچوب مصوبات شوالی عالی اشتغال با اختصاص ۳۱ هزار میلیارد به استان‌ها موافقت کردند.

به گزارش بازار، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (سه‌شنبه ۳ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، با ردیف‌های (۵)، (۶) و (۷) بند (ب) تبصره (۲) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در ردیف (۵) بند (ب) تبصره (۲) ماده واحده آمده است؛ حداقل هفتاد درصد(۷۰%) مبلغ سیصد و ده هزار میلیارد (۳۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال موضوع جزء (۲) این بند به‌صورت مساوی به استان‌ها به‌صورت صد در صد (۱۰۰%) تخصیص یافته، اختصاص می‌یابد و ماهانه حداقل به صورت یک دوازدهم پرداخت می‌شود.

همچنین در ردیف (۶) بند (ب) تبصره (۲) ماده واحده آمده است؛ تا ده‌درصد (۱۰%) از منابع اجزای (۱) تا (۷) بند «الف» این تبصره تا سقف پنجاه هزار میلیارد (۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال به‌صورت کمک فنی و اعتباری و یارانه سود بر اساس چهارچوب تعیین‌شده توسط هیأت امنای حساب ملی پیشرفت و عدالت قابل هزینه‌کرد است. استفاده از منابع بند «الف» این تبصره برای هزینه‌های جاری و پشتیبانی دستگاه‌های ذی‌ربط تحت هر عنوان ممنوع است.

بر اساس ردیف (۷) بند (ب) تبصره (۲) ماده واحده نیز آمده است: توزیع تسهیلات جزء (۸) بند «الف» این تبصره بر اساس این بند و مقررات مربوط مطابق دستورالعمل اجرائی این تبصره خواهد بود. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است سهم بانک‌ها در تأمین منابع مالی جزء (۸) بند «الف» این تبصره را ظرف یک‌ماه پس از لازم الاجراء شدن این قانون مشخص نماید.

کد خبر: ۲۶۹٬۶۱۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha