۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
۲۵ درصد از اعتبارات استانی کردستان به توسعه و نگهداری راه های روستایی اختصاص یافت
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان:

۲۵ درصد از اعتبارات استانی کردستان به توسعه و نگهداری راه های روستایی اختصاص یافت

سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان از اختصاص بیش از ۲۵ درصد اعتبارات کردستان به حوزه راه‌های روستایی در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار بازار، اکبر محمدی شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل در سنندج با تبریک هفته حمل و نقل و ایمنی، اظهار داشت: حمل و نقل یکی از بنیاد های اساسی و نقطه عطفی در تکوین تمدن بشر به شمار می رود.

وی با تأکید بر اینکه در طول تاریخ حمل و نقل تاثیر بسیار زیادی در قوام و دوام کشور ما در زمینه های مختلف داشته است، افزود: یکی از پایه های انقلاب صنعتی حمل و نقل و گونه های جدید آن است و امروز یکی از دگرگون های اساسی در توسعه، دگرگونی در زمینه حمل و نقل است.

وی با بیان اینکه به جد پیگیر توسعه سیستم های حمل و نقل درون و برون شهری در استان هستیم، بیان کرد: در مجموع مصوبات سفر دور اول و دوم رئیس جمهور به استان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان آن به بخش راه اختصاص یافته است.

محمدی همچنین از اختصاص بیش از ۲۵ درصد اعتبارات استانی در سال جاری برای توسعه و نگهداری راه های روستایی و ناوگان پشتیبانی راهداری خبر داد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی استان کردستان در ادامه با بیان اینکه حمل و نقل بسترلازم را برای انتقال مسافر و کالا مهیا می کند که یکی از نیاز های حیاتی است، گفت: هرچه زیرساخت، ناوگان و پرسنل در سیستم حمل و نقل قوی تر باشد، ایمنی، امنیت، تسهیل تردد، افزایش صرفه جویی و کاهش هزینه خدمات را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه ارتباط مستقیمی میان توسعه یافتگی یک کشور و توسعه یافتگی سیستم حمل و نقل وجود دارد، عنوان کرد: هر چه گستردگی سیستم حمل و نقل بیشتر شود افزایش بهره‌ وری و اثرات مستقیم اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... حاکمیتی به وجود خواهد آمد.

محمدی با بیان اینکه با افزایش قدرت مانور سیستم های حمل و نقل، باعث افزایش کشش ظرفیت اقتصادی و بهره وری بیشتر می شود، گفت: قوام و دوام اعمال حاکمیت به ظرفیت های حمل و نقل بستگی دارد و بر این اساس یکی از برنامه های انتظام بخشی به فضای حاکمیتی و جغرافیایی مقوله حمل و نقل است.

وی بیان کرد: یکی از شاخص های اصلی توسعه پایدار، سیستم حمل و نقل پویا و توانمند است و از منظر برنامه ریزی، توسعه حمل و نقل شرایط مناسبی برای انتظام بخشی و توسعه ایجاد می کند به گونه ای که از ۱۷ مقوله مطرح شده در سند توسعه پایدار سازمان ملل، هفت مورد آن در ارتباط با حمل و نقل و موضوعات مرتبط با آن است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی استان کردستان با اشاره به اینکه در سند آمایش استان کردستان و اسناد بالا دستی جایگاه ویژه ای برای حمل و نقل استان دیده شده است، خاطرنشان کرد: تکمیل و توسعه کریدور شمال - غرب، تقویت محور اصلی شرقی به غربی و ایجاد مرکز لجستیک شمال غرب کشور در کردستان از اولویت های کلی این اسناد می باشد.

کد خبر: ۲۶۳٬۰۰۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha